کد خبر: ۵۲۱۵۰۴
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵

مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی پیامی صادر کرد

به گزارش شفاف، حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به مناسبت روزهای ملی هنرهای نمایشی پیامی را صادر کرد که متن این پیام بدین شرح است:

 

«هوالعزیز

 

نوبهار است در آن کوش که خوشدل باشی

که بسی گل بدمد باز و تو در گل باشی

 

من نگویم که کنون با که نشین و چه بنوش

که تو خود دانی اگر زیرک و عاقل باشی

 

چنگ در پرده همین می‌دهدت پند ولی

وعظت آن گاه کند سود که قابل باشی"

 

بهار، این اعجاز بی همانند خالق عشق و زیبایی باردیگر از راه رسید و به جان و روح عالم خسته رنگ و طراوتی جان افزا بخشید. سالی که گذشت با همه مصائب و گرفتاری های ناشی از پاندمی جهانی کووید ۱۹ برای اصحاب قلم و اندیشه و فرهیختگان عرصه هنرهای نمایشی سالی سخت بود. در سایه هولناک و مهیب این کم کاری و بیکاری ناخواسته، اهالی نجیب و شریف تئاتر کشور نتوانستند آنچنان که شایسته و بایسته بود بر صحنه تئاتر و در مقابل دیدگان مشتاق مخاطبان و تماشاگران گرانقدر که سرمایه اصلی حوزه فرهنگ و هنر هستند، بدرخشند و آثار فاخر و قابلی را بیافرینند.

 

انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس هم در این میان با بهره گیری از همه توان و ظرفیت های خود و با هدف اعتلا و رونق حداکثری تئاتر استانها در سراسر کشور سالی سخت و البته پرکاری را سپری نمود و به قدر قوه و وسع خویش با برگزاری رویدادها و برنامه‌های متعدد، تلاش کرد همچنان کورسوی امید را برای هنرمندان و روحیه مقاومت و پایداری را برای جامعه ایرانی و اسلامی زنده نگاه دارد.

 

بدینوسیله ضمن تبریک اعیاد شعبانیه ،در آستانه روز ملی هنرهای نمایشی این روز فرخنده را به همه هنرمندان تئاتر ایران زمین تبریک گفته و ابراز امیدواری می‌کند سال ۱۴۰۰ سالی بدون کرونا، و آغاز فصل جدیدی در تئاتر برای کشورمان باشد.

 

سالی که در آن، سلامتی باشد و اندیشه و شور و تعهد و تئاتر رونقی دوباره بگیرد و هنرمندان تئاتر، با فراغ بال، بیافرینند و بدرخشند و ببالند.

 

تا یار که را خواهد و میلش به که باشد»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار