کد خبر: ۵۲۱۵۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷

رئیس جمهوری مصر در سخنانی پایان بحران شکل گرفته در کانال سوئز را اعلام کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، عبد الفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر امروز (دوشنبه) با انتشار پیامی در توییترنوشت: مصری‌ها امروز موفق شدند بحران کشتی منحرف شده در کانال سوئز را با وجود پیچیدگی فنی که از هر طرف این عملیات را احاطه کرد، خاتمه دهند.

وی افزود: با بازگردانده شدن امور به حالت طبیعی به دستان مصری‌ها، جهان از مسیر کالاها و نیازهای خود که توسط این شریان عبور می‌کند، اطمینان حاصل می‌کند.

سیسی در ادامه اظهار کرد: از تمامی مصری‌ها که از نظر فنی و عملیاتی به پایان این بحران کمک کردند تشکر و قدردانی می‌کنم. مصری‌ها امروز ثابت کردند که همواره به مسئولیتشان عمل می‌کنند.

خبرگزاری رویترز کمی قبل‌تر به نقل از منابع و شاهدان گزارش کرد که در پی تلاشها برای رهاسازی کشتی گرفتار شده "اور گیون" در کانال سوئز، این کانال سرانجام بازگشایی شده و نخستین کشتی از کاروان شمالی حاضر در کانال جابجایی را از سر گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، کانال سوئز بعد از آنکه کشتی بزرگ "اور گیون" حامل پرچم پاناما در مسیر مالزی به هلند در عرض این کانال گرفتار شد، مسدود شد و در اثر این رخداد، گره ترافیکی بزرگی از کشتی ها به وجود آمد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: