کد خبر: ۵۲۱۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷

در حالی که پیش از این رئیس فدراسیون کشتی از مشکلات بودجه‌ای ورزش اول کشور خبر داده بود، تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در ماه جاری، شش اعزام بین‌المللی در برنامه دارند.

به گزارش شفاف، رقابت‌های کشتی المپیک توکیو، مرداد ماه سال جاری به انجام خواهد رسید. رضا اطری در وزن 57 کیلوگرم، حسن یزدانی در 86 کیلوگرم و یدالله محبی در وزن 125 کیلوگرم، سه آزادکاری بودند که در مسابقات جهانی نورسلطان، موفق به کسب سهمیه المپیک شدند. در بین فرنگی‌کاران نیز علیرضا نجاتی در 60 کیلوگرم، محمدعلی گرایی در 77 کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در 130 کیلوگرم در قزاقستان سهمیه گرفتند.

برای کسب شش سهمیه باقیمانده دیگر قرار است امیرمحمد یزدانی در 65 کیلوگرم، یونس امامی در 74 کیلوگرم و محمدحسین محمدیان در 97 کیلوگرم کشتی آزاد و همچنین محمدرضا گرایی در 67 کیلوگرم، حسین نوری در 87 کیلوگرم و محمدهادی ساروی در 97 کیلوگرم کشتی فرنگی طی روزهای 20 تا 22 فروردین در مسابقات کسب سهمیه آسیایی‌ها در آلماتی قزاقستان روی تشک بروند.

این رقابت، مهمترین میدان کشتی ایران در شروع سال 1400 است و به همین منظور، کشتی‌گیران اکنون در اردوی آماده‌سازی هفتم خود به سر می‌برند. پیش از این اعزام نیز قرار است مجموعاً هشت کشتی‌گیر آزاد و فرنگی در رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام دانکلوف و نیکولای پتروف که طی روزهای 19 تا 22 فروردین ماه در شهر پلودیو بلغارستان برگزار می‌شوند، شرکت کنند.

جمال عبادی در 74 کیلوگرم، حمید زرین پیکر در 79 کیلوگرم، مجتبی گلیج در 97 کیلوگرم و امین طاهری در 125 کیلوگرم کشتی آزاد، به همراه پویا ناصرپور در 60 کیلوگرم، آرمین محب ثابت در 63 کیلوگرم، علی ارسلان در 72 کیلوگرم و مهدی فلاح در 87 کیلوگرم در کشتی فرنگی تیم اعزامی به بلغارستان را تشکیل می‌دهند.

همچنین مسابقات کشتی قهرمانی آسیا نیز روزهای 23 تا 28 فروردین ماه 1400 در شهر آلماتی کشور قزاقستان برگزار می‌شود.

علیرضا سرلک، مجید داستان، مرتضی قیاسی، امیرحسین حسینی، مصطفی حسین‌خانی، علی سوادکوهی، حسن یزدانی، کامران قاسمپور، علی شعبانی و امیرحسین زارع در کشتی آزاد و پویا دادمرز، مهدی محسن‌نژاد، میثم دلخانی، حسین اسدی، امین کاویانی‌نژاد، پژمان پشتام، مهدی ابراهیمی، ناصر علیزاده، مهدی بالی و علی اکبر یوسفی هم در کشتی فرنگی، 20 کشتی‌گیر اعزامی به قهرمانی آسیا هستند.

با این اوصاف در ماه جاری قرار است 34 کشتی‌گیر همراه با کادر مربیگری، سرپرستی و داوری، راهی تورنمنت‌های بین‌المللی شوند. این در حالی است که در روزهای پایانی سال 99، علیرضا دبیر در نشستی خبری اعلام کرده بود که بودجه تصویبی کشتی، کفاف هزینه‌های سنگین اعزام‌ها و اجرای برنامه‌ها را نخواهد داد.

باید دید فدراسیون کشتی که از زمان شروع کار خود، اقدام به بازسازی و تجهیز دو خانه کشتی شهید هادی و شهید صدرزاده و همچنین سالن جهانبخت توفیق کرده است، بودجه موردنیاز برای اعزام شش تیم به بلغارستان و قزاقستان را چگونه تأمین خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: