کد خبر: ۵۲۱۷۲۲
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱

تغییر گروه شغلی تئاتر از وعده‌ها مدیرکل‌هنر‌های‌نمایشی بود که به نظر محقق شدن آن شروعی بر مسئولیت‌های این اداره‌کل به جهت تأمین زیرساخت‌های بهداشتی سالن‌های نمایش است.

به گزارش شفاف، تغییر گروه شغلی تئاتر از گروه سه به گروه دو از وعده های قادر آشنا مدیرکل هنرهای‌‌نمایشی بود، وعده‌ای که به گفته آشنا قرار بود تا در جلسه با وزارت بهداشت مطرح شود و در صورت مورد قبول واقع شدن آن از تعطیلی‌های پی در پی تئاتر جلوگیری کند.

 در حال حاضر این وعده با اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا محقق شده است. بر این اساس تئاتر و سینما به گروه 2 شغلی منتقل شده و در شهر های نارنجی نیز امکان فعالیت آن وجود خواهد داشت. این مهم اقدام مثبتی است که امکان فعالیت بیش از پیش هنرمندان تئاتر را فراهم می‌کند.

البته این تغییر گروه شغلی به نوعی شروع مسئولیت‌های اداره کل‌هنرهای‌نمایشی برای تجهیز و ایجاد زیرساخت‌های‌ بهداشتی در سالن‌های نمایش و به منظور حفظ سلامت هنرمندان و مخاطبان تئاتر خواهد بود.

 ناگفته پیداست که برخلاف خرسندی اهالی تئاتر از این اتفاق مثبت، فعالیت‌های نمایشی در شرایط نارنجی خطرآفرینی بیشتری برای گروه‌های نمایشی و مخاطبان خواهد داشت و لزوم تجهیز تماشاخانه‌ها را برای تهویه مناسب و امکان رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی افزایش می‌دهد.

حال باید دید اداره‌کل‌هنر‌های‌نمایشی و مدیران سالن‌های نمایش چه اقداماتی را برای این مهم انجام خواهند داد. اتفاقی که در صورت عدم توجه علاوه به آن علاوه‌بر امکان بازگشت مجدد تئاتر به گروه شغلی سه، خطراتی را برای اهالی تئاتر خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار