کد خبر: ۵۲۱۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸

معاون درمان ستاد کرونای تهران گفت: در شرایط فعلی بیش از ۳ هزار نفر در مراکز درمانی بستری هستند و نیمه دوم فروردین آثار مسافرت‌ها نمایان می‌شود.

به گزارش شفاف، نادر توکلی معاون درمان ستاد کرونای تهران در گفت و گویی،  با اشاره به افزایش موارد مراجعات سرپایی و بستری در کشور اظهار کرد: طی یک هفته گذشته آمار مراجعه کنندگان به بخش های سرپایی بیمارستان ها و مراکز درمانی افزایش محسوسی پیدا کرده  و متاسفانه تعداد موارد بستری هم در سطح استان تهران بیشتر شده است.

او با اشاره به اینکه میزان مراجعات سرپایی۳۵ درصد و موارد بستری در حدود ۳۰ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش پیدا کرده است، گفت: در شرایط کنونی ۳ هزار و ۳۱۲ نفر در بیمارستان ها و مراکز درمانی سطح استان تهران بستری هستند، در شبانه روز ۵ هزار نفر مراجعه کننده سرپایی در بیمارستان  های تهران داشتیم و در ۲۴ ساعت گذشته ۶۰۰ نفر در مراکز درمانی بستری شده اند.

توکلی بیان کرد: متاسفانه وضعیت بیماری کرونا در سطح استان تهران خوب نیست و به نوعی وارد پیک چهارم بیماری شده ایم و به بیمارستان‌های سراسر استان تهران برای مقابله با شرایط پیش آمده آماده باش اعلام کرده ایم.

اکثر موارد ابتلا به بیماری کرونا خانوادگی است

او تاکید کرد: متاسفانه آثار مسافرت ها در ایام نوروز را در نیمه دوم فروردین ماه خواهیم دید و در آن زمان شرایط خوبی نخواهیم داشت. اکثر موارد ابتلا به بیماری کرونا خانوادگی است و این موضوع نشان می‌دهد که کرونا در دورهمی ها و دید و بازدید های خانوادگی چرخیده است.

توکلی با بیان اینکه از میان ۶۰۰ بیمار بستری در بیمارستان های تهران ۱۷۵ نفر در بخش مراقبت های ویژه و بقیه در بخش های عادی بستری هستند، گفت: در شبانه روز گذشته ۳۰۰ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند که این آمار نصف تعداد افراد بستری در بیمارستان ها است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: