کد خبر: ۵۲۱۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳

«رودریگو پاچکو» رئیس سنای برزیل روز جمعه از سازمل ملل خواست با توجه به وضعیت "اسفبار "کشور به دلیل بیماری کرونا ، از طریق مکانیزم "کوواکس" واکسن علیه کووید ۱۹ را پیش از زمان موعد ارائه دهد.

                          برزیل خواهان ارائه سریع واکسن ازسوی سازمان ملل

به گزارش شفاف، پاچکو پس از اینکه سنای برزیل یک درخواست برای خواهش از جامعه بین المللی برای اینکه حمایت خود از خرید واکسن برای این کشور را ارائه دهد ، این درخواست را از «آنتونیو کوترش» دبیر کل سازمان ملل کرد .

برزیل در حالی‌ این تقاضا را انجام داده که در ۲۴ ساعت گذشته ، تقریبا ۹۲ هزار نفر مبتلای جدید و بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ فوتی داشت .

رئیس مجلس سنای برزیل در این نامه نوشت :"وضعیتی که با آن روبرو هستیم ، اسف بار است .داده های تائید شده از سوی سازمان بهداشت جهانی‌ گواهی می‌ دهد که برزیل با بیش از ۱۲ میلیون مورد تائید شده ابتلا و ۳۰۰ هزار فوتی و تسریع نگران کننده منحنی سرایت به مرکز جهانی‌ این بیماری همه گیر تبدیل شده است" .

پاچکو در این راستا اشاره کرد که سیستم بهداشت برزیل "در حد ظرفیت خود قرار دارد" ، بیمارستان ها در آستانه سقوط هستند و در حالی‌ که بیماران مبتلا به این بیماری در انتظار بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه می‌ باشند ، پرسنل بهداشت و درمان با کمبود عناصر محافظتی و مایحتاج مانند اکسیژن روبرو هستند .

با درخواست ارائه پیش از موعد واکسن از طریق کوواکس ، برزیل قصد دارد برنامه واکسیناسیون خود را تسریع کند زیرا تاکنون ۸، ۲۳ میلیون دوز را اعمال کرده است . به طور خاص ، تاکنون ۵، ۱۸ میلیون نفر دست کم اولین دوز واکسن را دریافت کردند و ۲، ۵ میلیون نیز هر دو دوز را دریافت کرده اند .

برزیل بدین وسیله به دنبال راهی‌ برای مقابله با وضعیت بحرانی‌ غوطه ور در بیماری کرونا است که تاکنون ۱۲ میلیون و ۸۳۹ هزار و ۸۴۴ نفر را مبتلا و ۳۲۵ هزار و ۲۸۴ نفر را کشته است . در این راستا ۱۱ میلیون و ۲۳۹ هزار و ۹۹ نفر بهبود یافتند .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: