کد خبر: ۵۲۱۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸

مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: سال ۱۳۹۹ میزان اهدای خون در تهران حدود ۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش شفاف، محمدرضا مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان تهران در گفت و گویی، اظهار کرد: در سال گذشته میزان اهدای خون در تهران حدود ۵ درصد کاهش داشته است.

او ادامه داد: مردم نگران انتقال بیماری کرونا از طریق اهدای خون نباشند، زیرا تمام مراکز انتقال خون به طور مرتب ضد عفونی می شوند. در تهران بیش از ۱۶۰ بیمارستان و مرکز درمانی مشغول به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مراجعه کنندگان هستند و نیاز به خون و فرآورده های خونی همیشگی است.

مهدی زاده بیان کرد: در سال گذشته ۳۵۵ هزار و ۶۵۵ نفر به مراکز انتقال خون پایتخت مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۲۸۸ هزار و ۵۶۲ نفر موفق به اهدای خون شده‌اند. در سال ۹۹ تعداد ۱۳۰ هزار و ۷۰۳ نفر از اهدا کنندگان جزو افراد مستمر بودند که امیدوارم این آمار در سال جاری افزایش پیدا کند.

اهدای خون توسط ۱۴ هزار و ۱۱۹ بانو در سال گذشته

او تاکید کرد: در سال گذشته تعداد ۹۹ هزار و ۷۶۳ نفر از افراد مراجعه کننده به مراکز انتقال خون جزو اهدا کنندگان با سابقه بودند و ۱۴ هزار و ۱۱۹ نفر از بانوان اقدام به اهدای خون در سال گذشته کرده‌اند.

او افزود: در سال گذشته ۵۸ هزار و ۱۸۶ نفر برای اولین بار اقدام به اهدای خون کرده‌اند.

مدیر کل انتقال خون استان تهران بیان کرد: با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان از مردم درخواست می کنم مشارکت بیشتری در زمینه امر خداپسندانه اهدای خون با هدف رفع نیاز بیماران به فرآورده های خونی داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: