کد خبر: ۵۲۱۹۲۹
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰

کاهش حقوق روحانیون مسیحی، راهکار حل مشکل کسری بودجه واتیکان به علت بحران کروناست.

                          کاهش حقوق روحانیون راهکار گذر واتیکان از بحران کرونا

به گزارش شفاف، از سی ان ان، شیوع کرونا، تشکیلات کاتولیک‌ها در واتیکان را با کسری بودجه ده‌ها میلیون دلاری مواجه کرده و به همین علت حقوق روحانیون مسیحی کاهش یافته است.

شیوع بیماری کووید ۱۹ بر فعالیت‌های واتیکان نیز تاثیرگذار بوده است. درحالی همه جوامع آثار و تبعات اقتصادی شیوع کرونا را تجربه می‌کنند که تشکیلات مسیحی واتیکان نیز از این قاعده مستنثی نیست. محدودیت‌های کرونایی که در حال حاضر در ایتالیا و شمار دیگری از کشور‌های اروپایی اعمال شده است بر میزان سفر گردشگران به ایتالیا و واتیکان تاثیر منفی گذاشته است. همه ساله شمار زیادی از گردشگران مذهبی و غیرمذهبی برای دیدار مکان‌های جالب توجه ازجمله موزه واتیکان به این ناحیه در اروپا سفر می‌کنند، اما امسال به علت کرونا وضعیت به گونه‌ای متفاوت است.

مسئولان مالی واتیکان پیش بینی کرده اند که امسال واتیکان با کسری بودجه پنجاه میلوین یورویی مواجه شود. موزه واتیکان که یکی از منابع اصلی درامد برای تشکیلات واتیکان است، در یک سال گذشته تقریبا همیشه تعطیل بوده است. یکی از کار‌هایی که پاپ برای مواجهه با این مشکلات اقتصادی انجام داده، ​کاهش ده درصدی حقوق کاردینال‌ها و کشیش‌ها بوده است که در واتیکان کار می‌کنند. با این اوصاف، می‌بینیم که واتیکان نیز با پیامد‌های مالی ناشی از قرنطینه‌های کرونایی مواجه است. یکی از کار‌هایی که واتیکان در این شرایط انجام داده، واکسینه کردن همه کارکنان و ساکنان در ناحیه واتیکان بوده است. البته این کار چندان دشوار نیست، زیرا واتیکان کشوری کوچک است.

برای واکسیناسیون افراد در واتیکان از واکسن فایزر و بیون تِک (Pfizer-BioNTech) استفاده شده است. مقادیر مازاد واکسن کرونا در واتیکان با تصمیم پاپ برای واکسیناسیون افراد نیازمند و بی خانمان اختصاص یافته است که در اطراف واتیکان زندگی می‌کنند. در هفته گذشته، یک هزار و دویست نفر از این افراد واکسینه شده اند. پاپ از زمان آغاز اجرای برنامه واکسیناسیون، به این مسئله توجه داشته و از کشور‌ها خواسته و آن‌ها را ترغیب کرده است که به وضعیت افراد نیازمند توجه داشته باشند و کار‌هایی انجام دهند که آن‌ها نیز واکسینه شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: