کد خبر: ۵۲۱۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲

رئیس پارلمان اردن در جریان نشست پارلمان درباره رخدادهای اخیر این کشور گفت که امان به شکل قاطعانه‌ای مانع از هرگونه تلاش برای تضعیف امنیت و ثبات این کشور شد.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت النشره لبنان، پارلمان اردن امروز (یکشنبه) برای بررسی رخدادهای اخیر این کشور و تلاش نافرجام برای انجام کودتا علیه طبقه حاکم در اردن تشکیل جلسه داد.

عبد المنعم العودات، رئیس پارلمان اردن در سخنانی در جریان این نشست اظهار کرد: کشور ما روز گذشته به شکل قاطعانه‌ای مانع از هرگونه تلاش برای تضعیف امنیت و ثبات ما شد.

وی افزود: "پادشاه ما برای این کشور نمادی از خرد و قدرت است و وفاداری ما بخشی از ایمان و تعلق ما به کشور عزیزمان اردن است. به خواست خدا ما و فرزندانمان به همراه پادشاه و حسین بن عبدالله، ولیعهد وفادار او به سمت یک صد سالگی جدید در حرکت هستیم."

العودات در راستای حمایت از پادشاه کشورش، تأکید کرد: عوامل قدرت دولت در پرچم هاشمی (خاندان پادشاهی اردن)، در هویت ملی متحد اردنی‌ها و ارتش عربی نهفته شده است.

فیصل الفایز، رئیس مجلس اعیان اردن نیز در جریان این نشست تأکید کرد: اردن قاطعانه با هر دستی که می‌خواهد امنیت آن را تضعیف کند، مقابله خواهد کرد.

وی از ملت اردن خواست که به شایعات و دروغ‌پردازی‌ها توجهی نکنند.

الفایز ادامه داد: اردن و پادشاه خط قرمز ما هستند.

رئیس مجلس اعیان اردن همچنین گفت: که اردن با یک لحظه تاریخی روبرو است و ما باید از آن برای مرور مسیرمان استفاده کنیم و از طریق گفتگوی ملی مسئولانه، اهداف، ارزشها و مبانی را که در مرحله بعدی بر سبک دولت حاکم است ، مشخص کنیم.

در همین حال، توفیق کریشان، معاون نخست‌وزیر اردن نیز که در این جلسه حضور داشت خاطرنشان کرد: اردن هرگز شاهد انحلال مخالفان یا حذف یک گروه سیاسی نبوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: