کد خبر: ۵۲۲۰۸۸
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳

پلیس فرانسه روز دوشنبه برای متفرق کردن فعالان کُردی که به محوطه مقر شورای اروپا در شهر استراسبورگ وارد شده بودند، از گاز اشک آور استفاده کرد.

                          درگیری پلیس فرانسه با حامیان «پ ک ک»

به گزارش شفاف، یک روزنامه چاپ فرانسه در گزارشی اعلام کرد که پلیس این کشور روز دوشنبه برای متفرق کردن فعالان کُردی که به محوطه مقر شورای اروپا در شهر استراسبورگ وارد شده بودند، از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

طبق گزارش این روزنامه، دهها معترض از کشور آلمان به استراسبورگ آمده و خواستار آزادی «عبدالله اوجالان» بنیانگذار گروه «پ ک ک» شدند. گفتنی است که اوجالان هم اکنون در زندانی در ترکیه محکومیت حبس ابد خود را می‌گذراند.

گفته می‌شود که حامیان پ ک ک به سمت نیروهای پلیس فرانسه بطری پرتاب کرده و به زبان کُردی شعارهایی سر می‌دادند. تصاویر ویدئویی که پلیس را در حال دستگیری فعالان کُرد نشان می‌دهد، در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد.

برقراری مجدد نظم در محوطه مقر شورای اروپا حدود ۴۰ دقیقه به طول انجامید. این در حالی است که ساختمان شورای اروپا به دلیل تعطیلات عید پاک همچنان بسته است.

«دنیل هالتگن» مدیر ارتباطات و سخنگوی دبیرکل شورای اروپا از پلیس فرانسه برای اقدام به موقع خود در مقابله با معترضان قدردانی کرد.

شایان ذکر است که گروه پ ک ک از سوی ترکیه در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار گرفته و ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیز این گروه را در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی قرار داده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: