کد خبر: ۵۲۲۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۱

رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام گفت: ما روی پیشنهاد میزبانی ایران برای مسابقات جهانی پرورش اندام ۲۰۲۳ کار می‌کنیم.

به گزارش شفاف، رافائل سانتونخا بعد از دیدار با رئیس کمیته ملی المپیک ایران درباره سفر خود به تهران اظهار داشت: خرسند هستم که در تهران حضور پیدا کردم. همچنین از ملاقات با رئیس کمیته ملی المپیک خوشحالم. ایرانی‌ها عاشق ورزش هستند؛ به ویژه در رشته بدنسازی که وضعیت خوبی هم در این رشته دارند.

رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام افزود: فدراسیون جهانی بیش از 202 عضو دارد. فعالیت‌های ما در بخش آموزش باید در بخش جوانان متمرکز باشد چون آنها اجرا کردن این رشته را خیلی دوست دارند. رویکرد ما نسبت به فدراسیون ایران حمایتی است و امیدوارم در کنار کمیته ملی المپیک، بتوانیم به این رشته در ایران کمک کنیم.

سانتونخا در پاسخ به این سوال که ایران چقدر برای کسب میزبانی مسابقات جهانی شانس دارد، تصریح کرد: کاملا این موضوع محتمل است. ما روی این موضوع کار می‌کنیم تا بعد از بررسی جزئیات و حمایت کمیته ملی المپیک و فدراسیون ایران در سال 2023 مسابقات جهانی را در کشور ایران برگزار کنیم.

سانتونخا در خصوص بحث مبارزه با دوپینگ و عزم IFBB برای اشاعه ورزش پاک گفت: ایران به عنوان یکی از اعضای فدراسیون جهانی بدنسازی بسیار به این موضوع وفادار است. ما در مسیر مبارزه با دوپینگ با فدراسیون ایران هم راستا هستیم. باور داریم بدنسازی، ساختن فیزیک مناسب از طریق تامین سلامت و تغذیه سالم است. یک پیغام برای جوانان ایران دارم که سخت تلاش کنید و صحیح تغذیه داشته باشید تا بتوانید قهرمان شوید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: