کد خبر: ۵۲۲۱۷۰
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از تشکیل کارگروه مشترک این کمیسیون و سازمان زندان‌ها به منظور تدوین طرحی برای رفع موانع و مشکلات سازمان زندان‌ها خبر داد.

                          تشکیل کارگروه مشترک برای رفع مشکلات زندان‌ها

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: در جلسه امروز که با حضور مقاماتی از سازمان زندان‌ها برگزار شد مشکلات این سازمان در حوزه‌های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: پیش از این نیز اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس طی بازدیدی که از زندان بزرگ تهران داشتند از نزدیک با مشکلات زندانیان و سازمان زندان‌ها آشنا شده بودند.

رئیس اصل ۹۰ کمیسیون مجلس اظهار داشت: یکی از مواردی که در این جلسه در باره آن بحث شد تعداد زیاد زندان است که به دلیل خلاء قانونی مجازات‌های جایگزین برای زندانیان در نظر گرفته نشده و یا در موارد بسیاری از تخلفات مجازات زندان در نظر گرفته شده است که این مسئله موجب افزایش تعداد زندانیان در زندان‌ها شده است.

پژمانفر خاطرنشان کرد: از سوی دیگر سازمان زندان‌ها با مشکل بودجه و اعتبارات هم مواجه است که این مسئله نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در نهایت مقرر شد تا کارگروهی متشکل از نمایندگان کمیسیون و سازمان زندان‌ها تشکیل شود و با نظر این کارگروه پیش‌نویس طرحی برای رفع مشکلات سازمان زندان‌ها تدوین و این طرح در مجلس ارائه شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: