کد خبر: ۵۲۲۳۷۸
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی گفت: فعالیت هنر‌های رزمی ترکیبی در ایران به صورت آماتور است.

به گزارش شفاف، یوسف بهتری، رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی اذعان داشت: چندین سال از زمان روسای قبلی بود که فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی به دنبال کسب مجوز فعالیت هنر‌های رزمی ترکیبی (MMA) بود. ما از سال گذشته فعالیت‌های خود را در این زمینه گسترده‌تر کردیم و نظرات کارشناسی را به وزارت ورزش و جوانان ارائه دادیم تا بالاخره موفق شدیم این مجوز را دریافت کنیم.

وی در ادامه افزود: اکنون، ورزشکاران ما می‌توانند با خیال راحت و تحت قوانین رایج مملکت، زیر نظر فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی فعالیت خود را در هنر‌های رزمی ترکیبی (MMA) ادامه دهند و در مسابقات شرکت کنند.

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی تاکید کرد: آن چه اهمیت دارد، این است که انجمن هنر‌های رزمی ترکیبی (MMA) باید قوانین بین المللی را سرلوحه کار خود قرار دهد؛ این قوانین باید به تصویب شورای فنی فدراسیون برسند، بعد از شورای فنی هم باید وزارت ورزش و جوانان آن ها را تایید کند، ضمن این که فدراسیون پزشکی ورزشی نیز باید نظارت و کنترل و تاییدیه‌ای نسبت به آن ها داشته باشد.

وی درباره فعالیت بانوان در هنر‌های رزمی ترکیبی (MMA) در ایران گفت: فعالیت بانوان باید به تایید کمیته مستقر در فدراسیون پزشکی ورزشی برسد، برای برپایی مسابقات در قفس هم باید وزارت ورزش و جوانان مجوز بدهد.

بهتری در این خصوص تصریح کرد: این ورزش طبق قوانین جاری مملکت به صورت آماتور است. برای بحث حرفه‌ای آن که در حال حاضر، شایع و رایج شده، درصدد هستیم تا از وزارت ورزش و جوانان مجوز بگیریم و این مهم در آینده‌ای نزدیک رقم می‌خورد.

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی گفت: هنر‌های رزمی ترکیبی (MMA) سبک نیست و در نتیجه ما هم نمی‌توانیم سبک داری کنیم و برای آن درجات فنی صادر کنیم. دان و مربیگری هم نداریم. همه مربیان شاگردان خود را در رشته‌های مختلف آماده می‌کنند، بعد که آن‌ها به سطح کافی از آمادگی رسیدند، می‌توانند در مسابقات هنر‌های رزمی ترکیبی (MMA) شرکت کنند.

وی افزود: انجمن هنر‌های رزمی ترکیبی (MMA) موظف است که قوانین داوری را از سازمان‌های معتبر جهانی بگیرد و در شورای فنی فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی آن ها را به تصویب برساند، برای یکسان سازی دانش و وحدت رویه داوران ایرانی، ما می‌توانیم کلاس‌های داوری برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی در بخش پایانی صحبت هایش گفت: تصمیماتی که در خصوص انجمن هنر‌های رزمی ترکیبی (MMA) در فدراسیون گرفته می‌شود به استان‌ها ابلاغ خواهیم کرد. برگزاری هر مسابقه‌ای چه حرفه‌ای و چه آماتور در کشور باید حتما زیر نظر انجمن باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار