کد خبر: ۵۲۲۴۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳

مقامات ایتالیا از تسهیل محدودیت های کرونایی در برخی مناطق همزمان با کاهش آمار مبتلایان خبر دادند هرچند که آمار فوتی ها در این کشور همچنان بالاست.

به گزارش شفاف، وزارت بهداشت ایتالیا روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که از روز دوشنبه، محدودیت های کرونایی در شش منطقه کشور کاهش می یابد و این درحالیست که آمار فوتی های روزانه در سراسر این کشور همچنان بیش از ۴۰۰ نفر است و این تغییر سیاست های بهداشتی، موجب نگرانی هایی شده است.

موارد جدید ابتلا در ایتالیا طی پنج روز گذشته در مقایسه با مدت زمان مشابه هفته قبل حدود ۳۰ درصد کاهش داشته و بنابر اعلام موسسه ملی سلامت، شاخص سرایت موثر یا عدد " R" از ۰.۹۸ به ۰.۹۲ رسیده است. عدد "R" بالای ۱ نشان می دهد که موارد عفونت به میزان بالایی در حال افزایش است.

با تسهیل محدودیتهای کرونایی بسیاری از مناطق شمالی صنعتی که تحت تاثیر این اپیدمی قرار دارند از بالاترین سطح هشدار که افراد تنها می توانند خانه خود را برای کار، حضور در مراکز درمانی یا موارد اضطراری ترک کنند به سطح سه نارنجی کاهش می یابد که در این شرایط محدودیت های اعمال شده برای کسب و کارها و رفت و آمدها با شدت کمتری اعمال می شود.

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری رویترز، با این حال موسسه ملی سلامت ایتالیا اعلام کرده است: سیستم سلامت و بخش مراقبت های ویژه بیمارستانی تحت فشار است و آمار روزانه فوتی روند افزایشی دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار