کد خبر: ۵۲۲۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۱
در دیدار با ابوالغیط

نخست‌وزیر عراق در دیدار با دبیرکل اتحادیه عرب درباره تازه‌ترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و مسائل کنونی جهان عرب رایزنی کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از میدل ایست نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در دیدار با «احمد ابوالغیط»، دبیرکل اتحادیه عرب درباره تازه‌ترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و مسائل کنونی جهان عرب رایزنی کرد.

الکاظمی در این دیدار با اشاره به اهمیت حضور فعال اتحادیه عرب و توسعه سازوکار فعالیت آن در راستای خدمت به مردم کشورهای عربی، تاکید کرد: عراق خواهان برگزاری نشست سران کشورهای عربی از طریق نقش پررنگ‌تر کشورهای عربی در تلاش‌ها برای کاهش تنش است.

وی گفت: عراق از ابتکارها برای پایان دادن به جنگ یمن و کمک به لبنان برای پشت سر نهادن شرایط دشوار و بازگشت سوریه به اتحادیه عرب و تشویق به گفت‌وگوی داخلی در آن حمایت می‌کند.

نخست وزیر عراق همچنین تاکید کرد، بغداد بازگشت سوریه به اتحادیه عرب را تایید می‌کند و در عین حال عراق خواهان مذاکرات داخلی سوریه است.

نخست وزیر عراق گفت: اتحادیه عرب نقشی مهم در تقویت همگرایی سازنده و پشت سر گذاشتن اختلافات و هم‌افزایی برای کاهش تنش در میان کشورهای منطقه‌ای تاثیرگذار برعهده دارد.

الکاظمی تاکید کرد: مساله فلسطین باید در راس اولویت‌ها باقی بماند چرا که مساله فلسطین، مساله مربوط به وجدان انسانیت و مردم کشورهای عربی به شمار می‌رود و مردم فلسطین همچنان از شرایطی دشوار و ظلمی تاریخی رنج می‌برند.

از سوی دیگر، دبیرکل اتحادیه عرب تاکید کرد: این نهاد علاقمند به حمایت از عراق در تلاش‌ها و اقدامات اخیرش است.

ابوالغیط در پایان از گام‌های شجاعانه دولت عراق به ویژه رویکرد متوازن و حکیمانه در گسترش روابط با کشورهای عربی تقدیر کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: