کد خبر: ۵۲۲۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۹

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران از ارائه خدمات ویژه درمانی به ایثارگران شهرداری تهران در راستای امضای تفاهم‌نامه با شرکت شهر سالم خبر داد.

 به گزارش شفاف، رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران در نشست مشترک اداره‌کل امور ایثارگران و شرکت شهر سالم در خصوص انعقاد قرارداد ارائه خدمات درمانی به ایثارگران که پیش از ظهر امروز و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد، ضمن تبریک سال جدید، نقش مدافعین سلامت در بحران کرونا را همچون رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی عنوان کرد و افزود: شهادت جمعی از جامعه پزشکی در طول یک سال گذشته بیانگر اوج ایثار و فداکاری آنان در مسیر دفاع از جان و سلامت جامعه بوده است.

جلالی ضمن تحسین عملکرد کادر درمان و ستادی شرکت شهر سالم یکی از اقدامات مهم و درخور توجه این شرکت از ابتدای شیوع ویروس کرونا را غربالگری کارکنان مناطق, سازمانها و شرکتهای تابع شهرداری تهران عنوان کرد و گفت: این عملکرد مهم و اثرگذار در پیشگیری از شیوع ویروس در شرایطی صورت پذیرفت که در همان زمان مهمترین مراکز درمانی کشور مهمترین وظیفه خود را تنها ویزیت و درمان بیماران می‌دانستند.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران همچنین از برگزاری یادواره ایثارگران اجتماعی با محوریت روایت ایثار فعالین حوزه سلامت خبر داد و افزود: اگرچه عملکرد ایثارگرانه و‌ جهادی مدافعین سلامت بر هیچ‌کس پوشیده نیست اما قطعاً معرفی چهره‌های شاخص در این حوزه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی جامعه با قهرمانان ملی خود مؤثر خواهد بود.

به گزارش شفاف، حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران نیز در این نشست ضمن تقدیر از عملکرد جهادی کادر درمان و جامعه پزشکی اظهار کرد: رعایت دستورالعملهای بهداشتی و واکسینه شدن مردم، مرگ‌ومیر ناشی از شیوع ویروس کرونا را کاهش خواهد داد.

وی با بیان اینکه هر 20 درمانگاه شرکت شهر سالم آماده خدمت به شهروندان هستند گفت: با تمهیدات پیش‌بینی‌شده در سه حوزه پزشک خانواده، اورژانس و مشاوره تلفنی شرایطی فراهم شده است تا کارکنان شهرداری تهران بدون نیاز به مراجعه حضوری مشکلات خود در حوزه درمان را مرتفع سازند.

چوبینه در تشریح عملکرد شرکت شهر سالم در پایش و درمان بیماران، شناسایی 15 مورد ابتلا از کادر خدمت‌رسان سازمان بهشت زهرا(ع) در ابتدای شیوع ویروس را یادآور شد و تصریح کرد: شاید عدم غربالگری و شناسایی بموقع این افراد در روزهای نخست این بحران، نتیجه تأسف‌بار دیگری را رقم می‌زد که خوشبختانه با تصمیم‌گیری پیش از دستور و اقدام بموقع از آن پیشگیری شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار