کد خبر: ۵۲۲۵۷۵
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
وضعیت نگران کننده اتباع خارجی در عربستان؛

گزارش‌ها از وضعیت نگران کننده اتباع آسیایی تبار شاغل در عربستان و مرگ ناشی از کرونا حکایت دارد.

                          مرگ ۱۲۲۸ بنگلادشی دراثر ابتلا به کرونا در عربستان

به گزارش شفاف، همزمان با شیوع مجدد کرونا در اقصی نقاط جهان، اخبار دریافتی از عربستان حاکی از وخامت حال کارگران آسیایی تبار در این کشور دارد.

به نوشته وبگاه «بنگلادش کرانیکل» در ۱۳ ماه اخیر ۱۲۲۸ بنگلادشی جان خود را بابت کرونا در این کشور از دست داده‌اند. تا پنجشنبه گذشته در ۲۳ کشور جهان از جمله عربستان در مجموع ۲۷۲۹ بنگلادشی به دلیل ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. شمار کشته شدگان بنگلادشی در عربستان در قیاس با دیگر کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس رقم بالایی است. در امارات ۲۶۵ نفر، در کویت ۱۰۷ نفر، در عمان ۷۰ نفر و در قطر ۳۱ تن جان خود را بابت ابتلا به کرونا از دست داده اند.

به نوشته این رسانه، پیشتر آمریکا در فهرست مکان‌هایی قرار داشت که کارگران بنگلادشی مهاجرت کرده به آن کشور جان خود را بابت کرونا از دست می‌دادند، اما اینک عربستان در جایگاه نخست قرار دارد.

این در حالی است که وزارت بهداشت عربستان روز شنبه مدعی شد ۸۷۸ مورد ابتلا به کرونا را ثبت کرده و با این حساب تعداد کل موارد تأیید شده این بیماری به ۳۹۷۶۳۶ رسانده است. بر اساس آمار‌های این کشور ریاض بیشترین موارد ابتلا به کووید-۱۹ را با ۴۱۰ مورد گزارش کرده و پس از آن مکه قرار دارد.

عربستان مدعی شده که روز شنبه تنها ۱۰ تن در این کشور جان خود را از دست دادند. شمار فوتی‌های عربستان بابت کرونا تاکنون ۶۷۴۷ نفر اعلام شده است.

وزارت کشور عربستان چندی قبل به دنبال شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا (انگلیسی) در تعدادی از کشور‌های اروپایی، گذرگاه‌های هوایی، زمینی و دریایی خود را بست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: