کد خبر: ۵۲۲۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۵

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: سوء استفاده از معیشت مردم از گرانی مرغ تا صف‌های طویل روغن و اقلام خوراکی برای رسیدن به اهداف سیاسی به ضرر ملت ایران است.

                          سازمان‌منفعل تعزیرات منحل شود به‌نفع بیت‌المال است

به گزارش شفاف، ابوالفضل ابوترابی در مورد گرانی‌های اخیر گفت: بیشتر گرانی بازار که امروز به مردم فشار می‌آورد نشات گرفته از مسائل سیاسی است که در سال‌های اخیر برخی از مسئولان برای رسیدن به اهداف سیاسی از مسیر اقتصادی که مستقیما با معیشت مردم در ارتباط است ورود پیدا کرده‌اند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر پیشنهاد مذاکرات گام به گام با آمریکا از طرف دولتمردان ارائه می‌شود علیرغم اینکه مقام معظم رهبری بارها در خصوص چارچوب مذاکرات تاکید کرده‌اند تا زمانی که تحریم‌ها برداشته نشود مذاکره صورت نمی‌گیرد. در حال حاضر هم تحریم‌ها را تحمل می‌کنیم و هم با مشکلات معیشتی روبرو هستیم.

ابوترابی ادامه داد: سوء استفاده از معیشت مردم از گرانی مرغ تا صف‌های طویل روغن و اقلام خوراکی برای رسیدن به اهداف سیاسی به ضرر ملت ایران است.

گروگان گیری معیشت مردم با اهداف سیاسی برای وادار کردن نظام برای مذاکره راه حل مناسبی نیست که امروزه در قالب کمبود کالا و گرانی اقلام خوراکی شاهد آن هستیم


نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: گروگان گیری معیشت مردم با اهداف سیاسی برای وادار کردن نظام برای مذاکره راه حل مناسبی نیست که امروزه در قالب کمبود کالا و گرانی اقلام خوراکی شاهد آن هستیم. گرانی‌هایی که شاهد آن هستیم عمدی بوده برای وادار کردن نظام در جهت اجرایی شدن طرح مذاکره گام به گام که متاسفانه نتیجه آن را در کوچک شدن سفره ایرانیان می بینیم.

وی یادآور شد: شدت گرفتن گرانی‌ها برای رسیدن به اهداف سیاسی توسط کابینه دولت دوازدهم، خلاف فرموده‌های رهبر معظم انقلاب است در این بین اعتماد دوباره به آمریکا اشتباه بزرگی است فراموش نکنیم برجام گلابی و سیب گندیده ای بود که امروزه نتیجه ان را در معیشت مردم می‌بینیم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر وجود سازمان‌های مرتبطی مثل تعزیرات در جهت کنترل قیمت کالاهای اساسی تاثیری نداشته اگر جمع شود به نفع بیت المال کشور خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار