کد خبر: ۵۲۲۶۷۴
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶

افتتاحیه اولین دوره رقابتهای دوومیدانی بین‌المللی جام امام رضا (ع) باحضور بیش از ۲۰۰ ورزشکار از صبح امروز در ورزشگاه امام رضا(ع) در حال برگزاری است.

به گزارش شفاف، محمدرضا کلائی، شهردار مشهد که میزبانی این دوره از رقابت ها را برعهده دارد، پیامی درباره این مسابقات صادر کرد:

مشهد شهر امام‌رضا(ع) است و زائران و مجاوران این شهر مقدس، آن را متبرک به نام ولی‌نعمت ما ایرانی‌ها می‌دانند. یکی از مهم‌ترین وجوه مهم این شهر عزیز، وجه فرهنگی آن و اهمیتی است که در فرهنگ امروز ایران دارد و از آن میان، ورزش مشهد نیز همواره در کانون توجه همه ایرانیان و در موارد بسیاری برای کشور عزیزمان افتخارآفرین بوده است. از این رو، شهر مشهد با این زمینه‌های درخشان و در کنار آن با توجه به زیرساخت‌های موجود، همواره می‌تواند میزبان برگزاری بزرگ‌ترین مسابقات ورزشی ملی و بین‌المللی حتی در سطح جهانی باشد.

پیام شهردار مشهد در افتتاحیه اولین دوره جام بین‌المللی دوومیدانی امام رضا

از سوی دیگر، تجربه زیستن در شرایط کرونایی به ما آموخته است که در عین حال که باید آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ویژه را رعایت کنیم و بیش از هر زمان دیگری مراقب سلامتی خودمان و اطرافیانمان و عموم مردم باشیم، زندگی را نباید تعطیل کنیم و با عادت‌کردن به رعایت ویژه‌تر بهداشت، بکوشیم روزهای کرونایی را با سلامتی و نشاط بگذرانیم. اینک باعث بسی افتخار است که یکی از مهم‌ترین مسابقات بین‌المللی ورزشی با امتیاز و رنک بالای جهانی در شهر مقدس مشهد و با نام متبرک امام‌رضا(ع) برگزار می‌شود.

نخستین دوره رقابت‌های بین‌المللی دوومیدانی جام امام‌رضا(ع) گرامی‌داشت استاد علی باغبانباشی در روزهای بیست‌ودوم و بیست‌وسوم فروردین‌ماه امسال در مجموعه ورزشی امام‌رضا(ع) برگزار می‌شود و از آنجا که شعار ویژه این دوره از مسابقات «به کرونا نه بگوییم» است، می‌تواند نشان‌دهنده تلفیق هرچه مبارک‌تر سلامتی و نشاط باشد. استاد علی باغبانباشی که 29سال رکورددار دو ماراتن ایران بوده و علاوه بر آن صاحب 219مدال رنگارنگ ملی و بین‌المللی در عرصه دو و میدانی است، حق بزرگی در عرصه فرهنگ و ورزش بر گردن اهالی ورزش شهر و کشور عزیزمان دارد و برگزاری این مسابقات محملی برای بزرگداشت ایشان و بزرگداشت مقام همه قهرمانان و پهلوانان ایرانی است. ضمن اینکه پخش زنده این مسابقات از شبکه‌های مختلف صداوسیما می‌تواند بار دیگر ظرفیت‌های ملی و بین‌المللی شهر مقدس مشهد در عرصه برگزاری مسابقات بزرگ ورزشی را در برابر نگاه همه ایرانیان بگذارد تا ان‌شاءا... نخستین دوره رقابت‌های بین‌المللی دو و میدانی جام امام‌رضا(ع) مقدمه‌ای برای برگزاری مسابقات ورزشی بزرگ دیگر در پایتخت معنوی ایران باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: