کد خبر: ۵۲۲۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: با دفتر رئیس قوه قضاییه صحبت‌هایی شده و قرار است پرونده ۲ شهید محیط‌بان زنجانی به صورت ضرب‌الاجل پیگیری شود.

به گزارش شفاف، سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی به منظور دیدار و دلجویی از خانواده محیط‌بانان شهیدان مکائیل هاشمی و مهدی مجلل به طور سرزده به زنجان سفر کرده بود، اظهار کرد: جامعه بزرگ محیط زیست غم بزرگ از دست دادن این 2 محیط‌بان وظیفه‌شناس را هرگز فراموش نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه امسال سالِ خوبی برای جامعه محیط زیستی نیست و به جد پیگیر خون سرخ این 2 شهید والامقام خواهیم بود، گفت: یقین بدانیم که شکار یک موجود زنده، بسیار سخت است، چه برسد به اینکه 2 انسان را این چنین فجیع به شهادت برسانند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس  با تأکید بر اینکه وقتی کسی مرتب چنین کار ناشایستی را انجام می‌دهد به قسی‌‌القلبی عادت می‌کند، افزود: با دفتر رئیس قوه قضاییه صحبت‌هایی شده و قرار است پرونده به صورت ضرب‌الاجل پیگیری شود که امیدواریم با پیگیری‌های لازم و مجدانه، شرمنده این 2 شهید گرانقدر و خانواده آنان نشویم.

نماینده مردم تهران در مجلس، هدف از حضورش در زنجان را صرفا تسلی خاطر بازماندگان ذکر کرد و گفت: سازمان محیط زیست 150 شهید محیط‌بان دارد، اما تاکنون صدای آنها به جایی نرسیده است.

همچنین در این دیدار، پدر شهید میکائیل هاشمی نیز گفت: بنده نخستین نفری بودم که بر سرِ پیکر شهدا رسیدم و دیدم که چگونه با بیرحمی آنها را به شهادت رسانده بودند و از خودرو تا جایی که تیر خلاص را به آنها زده بودند، حداقل 200 متر فاصله بود.

وی که خود نیز محیط‌بانی بازنشسته است با بیان اینکه اوج نامردی است که این طور با همنوع رفتار شود، افزود: متاسفانه همواره حقوق محیط‌‌بانان نادیده گرفته شده و امیدواریم که این موضوع به صورت جدی پیگیری شود تا هرچه زودتر مسببان این جنایت به سزای عمل جنایتکارانه‌شان برسند.

بحران های محیط زیست , سازمان محیط زیست , مجلس شورای اسلامی ایران , نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران ,

همچنین مادر شهید مجلل نیز ضمن گرامیداشت یاد این 2 شهید محیط‌بان گفت: فرزندم در کودکی پدر خود را از دست داده بود و من از همان سنین طفولیت این شهید را با دستان خالی بزرگ کرده بودم.

وی با اشاره به اینکه سه روز قبل از شهادت فرزندم، تیر شلیک شده‌ای دقیقا از کنار سرش رد شده بود که این حادثه در واقع نشانه‌ای برای شهادت فرزندم بوده است، افزود: از مسئولان درخواست دارم که پیگیر حقوق فرزند شهیدم که یک بسیجی فعال بود و از مقام معظم رهبری نیز لوح دریافت کرده بود، باشند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: