کد خبر: ۵۲۲۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
پشت پرده انتخابات کشتی آسیا

انتخابات شورای کشتی آسیا در حالی با ناکامی عباس جدیدی به پایان رسید که مسوولان شورای کشتی آسیا با دریافت برخی اطلاعات از داخل کشور، خواستار کناره‌گیری جدیدی به علت سابقه دوپینگ شده بودند.

به گزارش شفاف، انتخابات شورای کشتی آسیا ظهر امروز در آلماتی قزاقستان برگزار شد و عباس جدیدی بر خلاف پیش‌بینی‌ها در کسب آرا برای رسیدن به صندلی دبیر کلی شورای کشتی آسیا ناکام ماند.

شنیده می‌شود مسوولان اتحادیه جهانی کشتی و شورای کشتی آسیا با دریافت برخی پیام‌ها مبنی بر وجود  سابقه دوپینگ در پرونده دوران قهرمانی عباس جدیدی، حضور وی در شورای کشتی آسیا را لطمه بر جایگاه این شورا دانسته‌اند و به این شکل نظر مساعد مسوولان شورای کشتی آسیا و اتحادیه جهانی کشتی را تحت تاثیر قرار داده‌اند، تا جایی که نناد لالوویچ، رییس اتحادیه جهانی کشتی و دولت تورلیخانوف، رییس شورای کشتی آسیا که پیش از این در جلسات با مسئولان فدراسیون کشتی نظر مساعدی درباره حضور جدیدی به عنوان یک قهرمان سرشناس در شورای کشتی آسیا داشته اند، به یکباره از علیرضا دبیر می خواهند بهتر است جدیدی از حضور در انتخابات به علت داشتن سابقه دوپینگ کناره گیری کند!

این درخواست با مخالفت شدید دبیر و جدیدی مواجه شد و در نهایت پس از انجام رای‌گیری عباس جدیدی که پیش‌بینی می‌شد نزدیک به ۲۰ رای از آن خود کند، تنها با کسب ۱۱ رای ناکام بزرگ انتخابات بود.

دبیر در واکنش به درخواست لالوویچ به وی گفته است: دوپینگ جدیدی مربوط به سال ۱۹۹۳ میلادی است و او در فاصله کوتاهی پس از آن به مدت ۷ تا ۸ سال عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران بوده است.

دیگر اتفاق عجیب این انتخابات در جایی بود آرا برای شمارش به دور از چشم حضار به داخل یک اتاق برده شد تا شمارش در آنجا انجام شود که این موضوع نیز اعتراض شدید دبیر را به دنبال داشت اما راه به جایی نبرد. مسوولان شورای کشتی آسیا، ۴ ناظر از جمله مامیاشویلی رییس فدراسیون کشتی روسیه و عضو اتحادیه جهانی کشتی را مسوول نظارت بر شمارش آرا در اتاق قرار داده بودند و زمانی که دبیر به شمارش مخفی آرا اعتراض کرد، دولت تورلیخانوف گفت: ناظران مورد تایید اتحادیه جهانی و شورای کشتی آسیا هستند!

حضور برخی افراد در قزاقستان و برخی رایزنی‌ها پیش از انتخابات نیز باعث به وجود آمدن حواشی زیادی درباره علل ناکامی جدیدی در انتخابات شده تا جایی که گفته می‌شود برخی شیطنت‌های داخلی باعث ناکامی جدیدی در انتخابات شورای کشتی آسیا شده است و گفته می‌شود تا شب قبل از انتخابات برخی پیام‌ها و ایمیل‌ها در این‌باره به مسوولان اتحادیه جهانی کشتی و شورای کشتی آسیا ارسال شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار