کد خبر: ۵۲۲۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۲

دارنده دو مدال نقره و برنز کشتی آزاد جهان با تاکید بر اینکه پهلوان‌ها همیشه جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند، گفت که نباید گوش شکسته‌ها به جان هم بیفتند.

فردین معصومی در گفت و گویی، در مورد مسابقات گزینشی المپیک در رشته کشتی آزاد اظهار داشت: با توجه به کرونا یک مقدار کار برای کشتی‌گیران همه دنیا سخت شده ولی بچه‌های ما دو سه قدم جلوتر از بقیه بودند، چون خوب تمرین کردند. لیگ در ایران برگزار شد و با وجودی که مدتی اردوها لغو شده بود، اما آنهایی که هدفشان کسب سهمیه و مدال المپیک بود، خوب تمرین کردند.

وی ادامه داد: اگر سختی بوده برای کادرفنی و فدراسیون بود و واقعا باید تشکر کرد که با همین شرایط لیگ و اردوها برگزار شد. شاید خودشان را خیلی جاها به خطر انداختند ولی لیگ را با هر شرایطی که بود، برگزار کردند و اردوهای تیم ملی هم خوب برگزار شد.

معصومی در مورد انتقاداتی که در روزهای گذشته از سوی برخی پیشکسوتان کشتی مطرح شده، خاطرنشان کرد: همیشه همینطور بوده و یک گروه راضی و یک ناراضی بوده‌اند. روزی یزدانی خرم رئیس فدراسیون شد، آن روز من هم انتقاداتی داشتم. کشتی گیر بودم و نمی‌دانستم چطور خواهد شد اما آن دوره، دوره خیلی خوبی بود. زمان او کشتی خیلی آرام بود. اگر امروز رسول خادم نباشد، علیرضا دبیر نباشد، علیرضا حیدری نباشد، چه کسی باید باشد؟ کاری ندارم چه کسی علیه چه کسی مصاحبه می‌کند. رئیس فدراسیون باید همانطور که اختلاف میان علیرضا رضایی و غلامرضا محمدی را در محیطی آرام و دوستانه حل کرد، این بار هم همه را دعوت به آرامش بیشتر کند.

وی ادامه داد: بعد از لیگ دیدم چند کشتی گیر حرمت‌شکنی کردند، این برای کشتی بد است که در فضای مجازی و رسانه از هم انتقاد کنیم. کشتی ورزش پهلوانی است. امیدوارم علیرضا دبیر به این موضوع ورود و آن را جمع کند. هم اکبر فلاح اسطوره و قهرمان کشتی است و هم محسن کاوه سال‌هاست در کشتی ما زحمت کشیده، سید مراد محمدی هم همین طور. خوب است 4 نفر بزرگتر جلو بیفتند و اختلاف‌ها حل شود. از قدیم یکی که قتل می‌کرد برای رضایت و آشتی میان دو خانواده 4 پهلوان و گوش شکسته به خانه مقتول می‌رفتند و آنها هم به حرمت پهلوانی و گوش شکسته قهرمانان ما، رضایت می‌دادند. چرا حالا باید خودمان به جان هم بیفتیم؟ اگر جایی من اشتباه کردم، دو نفر بزرگتر باید من را آرام کنند که موضوع به بیرون کشیده نشود.

معصومی با اشاره به اختلاف پیش آمده بین اکبر فلاح و محسن کاوه تصریح کرد: من در حد و اندازه‌ای نیستم که برای فلاح و کاوه تعیین تکلیف کنم، فقط نظر خودم را می‌گویم که بیرون بردن این بحث‌ها کار خوبی نیست. به مراد محمدی هم گفتم. قشنگ‌تر این است که هر اختلاف و ناراحتی است، در محیط خانواده حل شود.

قهرمان سابق کشتی گیلان گفت: متاسفانه کرونا دارد عزیزان ما را از بین می‌برد، دیگر خودمان باعث ناراحتی هم نشویم. امیدوارم خدا هم کمک کند که این شرایط را پشت سر بگذاریم.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار