کد خبر: ۵۲۲۸۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: دانشجویان تا ۲۵ اردیبهشت مهلت دارند نسبت به ثبت نام تقاضای وام‌های شهریه اقدام کنند.

به گزارش شفاف، ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان در گفت و گوی زنده خبری اظهار کرد: زمان ثبت نام وام های دانشجویی از 20 بهمن 99 شروع شده و تا 25 اردیبهشت 1400 ادامه داد.

او افزود: تمامی دانشجویان متقاضی وام در دانشگاه های دولتی و غیر انتفاعی و موسسات غیر انتفاعی، دانشگاه های پیام نور، دانشگاه های آزاد، دانشگاه های فنی و دانشگاه های جامع علمی کاربردی و ... باید تا 25 اردیبهشت 1400 درخواست های خود را ثبت کنند.

مطیعی تصریح کرد: بخشی از وام های دانشجویی را بانک قرض الحسنه مهر ایران در چهارچوب توافق نامه ای که با صندوق دارد در قالب وام شهریه به دانشجویان پرداخت می کند، همچنین اگر دانشجویان در نیم سال های قبلی خود از این وام استفاده کرده باشند تا 15 تیر 1400 مهلت ثبت درخواست های خود را دارند.

انواع وام‌های شهریه صندوق رفاه دانشجویان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان درباره انواع وام‌های دانشجویی صندوق رفاه گفت: در مجموع ۵ نوع وام دانشجویی را در قالب نظام پرداخت و بازپرداخت جدید وام‌های دانشجویی که به تصویب هیئت امنای صندوق رسیده به دانشجویان ارائه می‌دهیم.

مطیعی اضافه کرد: وام‌های صندوق رفاه دانشجویان شامل وام تحصیلی، وام ضروری، وام ویژه دکتری، وام ودیعه مسکن مهر و وام شهریه است.

او افزود: وام تحصیلی برای تمامی مقاطع تحصیلی در هر نیمسال بین ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان است، وام ضروری برای رویداد‌های موارد خاص از ۳ میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان در نوسان است که تعداد زیادی را شامل می‌شود، وام‌های متاهلی با توجه به تولید فرزندان تات ۳ میلیون تومان تقاضای مورد افراد مورد قبول است، دانشجویانی که با فوت پدر و مادر مواجه می‌شوند تا ۳ میلیون تومان می‌توانند تقاضای وام دهند.

مطیعی بیان کرد: دانشجویان حادثه دیده در سوانح تصادفات، دانشجویان موارد خاص مثل توان خواهان یا قهرمانان ورزشی مبلغ‌های متفاوتی دریافت می‌کنند که دانشجویان می‌توانند در سایت صندوق رفاه، پورتال صندوق و سایت‌های دانشگاه از آن با خبر شوند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه وام ویژه دکتری تا پایان سال ۹۹ تنها ۷۰۰ هزار تومان بود که از ابتدای سال ۱۴۰۰ با تصویب هیئت امنای صندوق به ۱ میلیون تومان در ماه افزایش می‌یابد، تاکید کرد: وام ودیعه مسکن متاهلی برای دانشجویان شهرتهران ۲۵ میلیون تومان است، در کلان شهر‌ها ۲۰ میلیون تومان و در سایر شهر‌ها ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

در حال تکمیل...

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: