کد خبر: ۵۲۲۹۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱

مأمور تشکیل کابینه هفتاد و هفتم لبنان کمک روسیه برای خروج لبنان از بن بست سیاسی در جریان سفرش به مسکو را خواستار شد.

                          سعد حریری از روسیه کمک خواست

به گزارش شفاف، مامور تشکیل کابینه لبنان از روسیه برای خروج این کشور از بحران درخواست کمک کرد.

سعد حریری مأمور تشکیل کابینه هفتاد و هفتم لبنان کمک روسیه برای خروج لبنان از بن بست سیاسی در جریان سفرش به مسکو را خواستار شد.

جورج شعبان، نماینده سعد حریری اعلام کرد، حریری در جریان سفر خود به مسکو بحران برق در لبنان را در دستور کار قرار خواهد داد تا روسیه در این زمینه به لبنان کمک کند.

وی افزود: در حال حاضر لبنان در بحران سیاسی به سر می‌برد و به کمک‌های اقتصادی و سیاسی نیاز دارد.

جورج شعبان تصریح کرد، سعد حریری به مسکو می‌رود، زیرا از این موضوع اطلاع دارد که، روسیه با همه گروه‌های سیاسی و نیز طرف‌های منطقه‌ای و بین المللی تأثیرگذار بر اوضاع لبنان، روابط خوبی دارد.

نماینده سعد حریری همچنین با بیان این که لبنان به کمک‌های اقتصادی در همه بخش‌ها نیاز دارد افزود: کرونا در لبنان شیوع پیدا کرده و ما نیاز به واکسن برای بیشتر ساکنان داریم و واکسن روسی از جمله بهترین واکسن‌ها محسوب می‌شود.

طی روز‌های اخیر تنش میان رئیس جمهور لبنان و مامور تشکیل کابینه (سعد حریری) تا آنجا پیش رفت که حریری میشل عون (رئیس جمهور لبنان) را متهم به سنگ‌اندازی در روند تشکیل کابینه کرد و انتخاب پیش از موعد رئیس جمهور را خواستارشد.

در همین حال منابع سیاسی و رسانه‌ای لبنان راه حل برون رفت از بحران کنونی را افزایش تعداد وزرای کابینه برای رعایت ترکیب طایفه‌ای می‌دانند، رویکردی که به احتمال زیاد به انصراف حریری از تشکیل کابینه می‌انجامد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار