کد خبر: ۵۲۲۹۷۲
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰

سی و یکمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از دیروز در شهر آلماتی قزاقستان آغاز شد و امروز با مشخص شدن نفرات برتر پنج وزن دوم به پایان می‌رسد.

 به گزارش شفاف، در پایان رقابت‌های مقدماتی مسابقات روز دوم، 2 نماینده کشورمان به دیدار فینال راه یافتند و دو نماینده راهی دیدار رده بندی شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 60 کیلوگرم مهدی محسن نژاد در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر کاتوبک عبدیکریم از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل مردان اله یاروف از ترکمنستان با نتیجه 8 بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محسن‌نژاد در این مرحله مقابل آیاتا سوزوکی از ژاپن با نتیجه 9 بر یک به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار فینال آدیوس سلطانگالی دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان است.

در وزن 67 کیلوگرم حسین اسدی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با توجه به غیبت الاجامی از عراق به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با تسوچیکا شیمویامادا دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با آشو از هند مبارزه می‌کند.

در وزن 72 کیلوگرم امین کاویانی‌نژاد پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل آزات سادیکوف از قزاقستان با نتیجه 8 بر 6 به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل روسلان تساریف قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه 3 بر یک مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.  وی در این دیدار با محمود بخشیلوف از ازبکستان کشتی می‌گیرد.

در وزن 82 کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره ای برگزار می‌شود، مهدی ابراهیمی در گروه 2 در کشتی نخست خود مقابل جالگاسبای بردیموراتوف دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان با نتیجه 6 بر صفر مغلوب شد. وی در مبارزه بعد نیز با نتیجه 2 بر یک مقابل کالیدین آسیکیف از قرقیزستان شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور نخست در دور بعد با توجه به غیبت علی الکابی از عراق به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی در یک کشتی نفسگیر با نتیجه 11 بر 9 یرولان ایسکاکوف دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با سئونگ جون کیم از کره جنوبی مبارزه می‌کند.

اسامی نفرات راه یافته به دیدار فینال به شرح زیر است:
60 کیلوگرم: مهدی محسن‌نژاد (ایران) – آدیوس سلطانگالی (قزاقستان)
67 کیلوگرم: تسوچیکا شیمویامادا (ژاپن) – آلمات کبیسبایف (قزاقستان)
72 کیلوگرم: هان سو ریو (کره جنوبی) – روسلان تساریف (قرقیزستان)
82 کیلوگرم: جالگاسبای بردیموراتوف (ازبکستان) – کالیدین آسیکیف (قرقیزستان)
97 کیلوگرم: مهدی بالی (ایران)- سئونگ جون کیم (کره جنوبی)

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: