کد خبر: ۵۲۳۰۵۴
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳

لحظه جادوی او هواداران را به این فکر وا می‌دارد که اگر او زودتر به زمین می‌آمد و وقت کافی داشت نتیجه بازی چه می‌شد؟ حتی رسانه های انگلیسی چون گاردین هم این تلنگر را به چلسی زده اند که مدیون اشتباه کونسیسائو هستند.

24 ساعت بعد از پایان مسابقه حساس چلسی و پورتو در دور برگشت مرحله یکچهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، هنوز رسانه ها و افکارعمومی پرتغال مشغول کوبیدن کونسیسائو بابت نیمکت نشینی مهدی طارمی هستند.

به گزارش شفاف، مهدی طارمی که از محرومیت بی دلیل برمی گشت، به طرز عجیب و سئوال برانگیزی مسابقه حیاتی را روی نیمکت آغاز کرد، اما در سی دقیقه پایانی مثل همیشه با تیمش در جستجوی گل بود. لحظه جادوی او هواداران را به این فکر وا می‌دارد که اگر او زودتر به زمین می‌آمد و وقت کافی داشت نتیجه بازی چه می‌شد؟ حتی رسانه های انگلیسی چون گاردین هم این تلنگر را به چلسی زده اند که مدیون اشتباه کونسیسائو هستند. این سئوالی است که باعث انتقادات گسترده هواداران پورتو از کونسیسائو سرمربی پورتو در شبکه‌های اجتماعی شده است.

طارمی که حالا در اوج محبوبیت و شهرت است در سه ماه متوالی عنوان بهترین مهاجم فوتبال پرتغال را ازآن خود کرده و شاید از حالا جدایی خود را به مقصد یک تیم بزرگ دیگر قطعی کرده باشد. او از الغرافه به پرتغال آمد و در اوج ناشناختگی با عزم راسخ برای موفقیت کنار ساحل جنوبی اروپا لنگر انداخت. در مصاحبه‌ای که با روزنامه پرتغالی O Jogo داشت، طارمی گفت که او یک قرارداد بزرگتر - به ارزش ۲.۹ میلیون دلار (۲.۵ میلیون یورو) - در قطر را رد کرد تا به ریوآوه برود و خیلی زود با شیرجه‌ها و هوش بی‌نظیرش همه را به تعجب وا بدارد.

حمله سراسری به سرمربی پورتو: چرا طارمی یکساعت روی نیمکت بود؟

مهدی در سال ۲۰۲۰ از تیم رقیب پرتغالی ریوآوه به پورتو نقل مکان کرد و اکنون یکی از اعضای حیاتی تیم است، درحالی که در زمان قرعه کشی لیگ قهرمانان بعد از مرحله مقدماتی کمتر شانسی برای حضور در ترکیب به او داده می‌شد. ایرانیان در داخل و خارج از کشور، روزنامه‌نگاران، بازیکنان فعلی و سابق، بازیگران، ورزشکاران و حتی مقامات سیاسی بعد از اینکه طارمی دیشب چنین گلی زد، با هجوم به صفحات اجتماعی در این احساس غروز با وی شریک شدند. او البته تنها ایرانی‌ای نیست که چنین ضرباتی را شگرد دارد.

در ژانویه ۲۰۲۰، علیرضا جهانبخش ایرانی یک قیچی تعجب آور برای برایتون در لیگ برتر به ثمر رساند، اما مقابل کدام تیم؟ چلسی! تیمی که پس از زنده ماندن بعد از نود دقیقه ترسناک، به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود می‌کند و در آنجا به مصاف رئال مادرید یا لیورپول می‌رود.

توماس توخل، سرمربی آبی‌ها پس از پایان مسابقه، در صحبت‌های باورنکردنی تلاش طارمی را "خوش شانسی" خواند و تیمش را به دلیل عملکرد عملی آن در بازی برگشت تحسین کرد. او گفت:"بازی در برابر آن‌ها برای فرار از فشار بسیار سخت بود، اما با گذشت هر دقیقه ما این کار را بهتر و بهتر انجام دادیم. "، اما شاید او خوش شانس بود که سرمربی تیم پرتغالی چنین تصمیمی گرفت؛ راستی چرا طارمی یکساعت نیمکت نشین بود؟

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار