کد خبر: ۵۲۳۰۶۱
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸

شرکت "تنسنت کلود" غول فناوری چینی که در حوزه خدمات ابری فعالیت می‌کند اعلام کرده است که نخستین مرکز داده‌های اینترنتی IDC را در جاکارتای اندونزی راه‌اندازی کرده است. این شرکت بعد از Alibaba و Huawei Cloud بیشترین سهم بازار چین را در اختیار دارد.

به گزارش شفاف، شرکت "تنسنت کلود" (Tencent Cloud) غول فناوری چینی که در حوزه خدمات ابری فعالیت می‌کند، اعلام کرده است که نخستین مرکز داده‌های اینترنتی IDC را در جاکارتای اندونزی راه‌اندازی کرده است که این جدیدترین مورد اضافه شده به شبکه‌های زیرساختی در حال رشد در بیش از 61 منطقه‌ است.

اندونزی به عنوان یکی از سریع‌ترین بازارهای رایانش ابری در آسیا و اقیانوسیه است که دارای رشد سالانه مرکب 25 درصدی است و انتظار می‌رود تا سال 2030 اندازه و حجم معاملات خود را به 800 میلیون دلار برساند و IDC جدید، برای تامین نیاز فزاینده به خدمات ابری در اندونزی و منطقه آسیا و اقیانوسیه ایجاد شده است.

"پووشو یونگ"، معاون ارشد Tencent Cloud می‌گوید: با توجه به جوان بودن ساختار جمعیت اندونزی، حجم اینترنت مصرفی آنها بسیار بالا است و بازار اینترنت همراه این کشور نیز به سرعت در حال رشد و توسعه است. این شرکت همچنین برنامه خود را برای راه اندازی دومین IDC در اندونزی طی یک سال آینده اعلام کرده است.

Tencent Cloud در سال‌های اخیر در میان افزایش تقاضای خارج از کشور و رقابت شدید در داخل کشور، بازار جهانی خود را تقویت کرده است به عنوان نمونه، مراکز داده خارج از کشور این شرکت وارد کشورهایی مانند سنگاپور، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، هند، روسیه، ایالات متحده، کانادا و آلمان شده‌اند.

طبق گزارش شرکت تحلیل بازار کانالیز (Canalys)، تنسنت کلود پس از گروه Alibaba و Huawei Cloud که به ترتیب 40 و 17 درصد سهم بازار در چین را در اختیار دارند، در سال 2020 15 درصد از بازار رایانش ابری چین را در اختیار داشته است.

در ماه مارس سال جاری ، Tencent Cloud برای راه اندازی IDC در بحرین تا پایان سال 2021 با هیئت توسعه اقتصادی بحرین تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده است؛ در مسابقه جهانی رایانش ابری، سهم بازار خدمات وب آمازون در بازار زیرساخت‌های ابری شرکت در سه ماهه چهارم سال 2020 به 31 درصد رسید که بیش از سهم بازار مایکروسافت و گوگل است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار