کد خبر: ۵۲۳۱۱۲
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: اجرای نسخه الکترونیکی در بیش از ۹۰ درصد از داروخانه‌های کشور امکان پذیر شده است.

محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در گفت و گویی، با اشاره به روند پیشرفت طرح نسخه پیچی الکترونیک در کشور، اظهار کرد: در حال حاضر روند اجرای طرح نسخه پیچی به صورت الکترونیکی در تمام دنیا به دلیل گستردگی حجم کار به صورت کامل انجام نمی شود. در شرایط کنونی اجرای این پروژه در کشور پیشرفت زیادی کرده است.

او با اشاره به اینکه نسخه پیچی الکترونیکی یک فرآیند مستمر را در کشور طی می‌کند، افزود: اجرای این طرح کمی زمان بر است، اما در حال حاضر اجرای نسخه پیچی الکترونیک در بیش از ۹۰ درصد از داروخانه‌های ما امکان پذیر شده است و در این خصوص تمام تمهیدات لازم اندیشیده شده و زیر ساخت های لازم را فراهم کرده‌ایم.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی بیان کرد: با اجرای طرح نسخه پیچی الکترونیکی در داروخانه‌ها وقت بیماران کم تر گرفته می‌شود و این مسئله باعث شده تا تراکم و ازدحام جمعیت در مطب و داروخانه‌ها کاهش پیدا کند. امروزه سرمایه گذاری خوبی برای اجرای کامل طرح نسخه پیچی الکترونیکی در کشور انجام شده است اما باید قبول کرد که معضلاتی در این زمینه هنوز وجود دارد که باید هرچه سریع تر برطرف شود.

او افزود: برای انجام نسخه پیچی الکترونیکی باید هر گروه که از سامانه خاصی استفاده می‌کنند به یک سامانه یکپارچه متصل شوند تا این طرح بدون بروز هیچ مشکلی به طور کامل اجرا شود. 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار