کد خبر: ۵۲۳۱۹۶
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۶

این طعنه شدید صالحی امیری در حالی مطرح شده که علیرضا دبیر در شورای شهر عنوان خزانه دار را برای سالها یدک می کشید!

رییس کمیته ملی المپیک در مورد گلایه علیرضا دبیر از بودجه رشته کشتی در آستانه المپیک توکیو پاسخ تندی داد.

به گزارش شفاف، صالحی امیری در پاسخ به انتقاد علیرضا دبیر تاکید کرد: باید از فدراسیون تشکر کنم و اجازه بدهیم کشتی در شرایط با ثبات به سمت المپیک برود. امیدوارم آقای دبیر وقتی را بگذارد تا خزانه دار خودشان آموزش مالی و بودجه به او بدهد. او با مباحث مالی آشنا نیست. براساس مستندات بانک مرکزی ما هشت و نیم میلیارد به حسابشان واریز کردیم، اما او آشنا با عدد و رقم نیست و حتی امضا خزانه دارش را هم داریم.

این طعنه شدید صالحی امیری در حالی مطرح شده که علیرضا دبیر در شورای شهر عنوان خزانه دار را برای سالها یدک می کشید!

طعنه سنگین صالحی امیری به دبیر؛ برو بودجه و امورمالی یاد بگیر!

او افزود: درخواست او ۵۵ میلیارد است، اما کل بودجه تخصیصی ما به ۵۲ فدراسیون در سال ۱۴۰۰، ۵۰ میلیارد خواهد بود. کل بودجه کمیته ملی المپیک در سال ۱۴۰۰، ۱۶۶ میلیارد تومان است. آیا می‌توان در این وضعیت تمام ۵۵ میلیارد تومان را به یک فدراسیون داد و بقیه فدراسیون‌ها را تعطیل کرد؟ از طرفی اساس توزیع بودجه براساس چانه‌زنی نیست. در کل با هیچ رئیس فدراسیونی در ورزش در حوزه بودجه، چانه‌زنی نداشته‌ایم. زیرا بودجه بر مبنای شاخص‌ها توزیع می‌شود. در شاخص‌بندی هم بالاترین امتیاز مربوط به کشتی است که ۱۰۰ امتیاز کسب کرده است. به ازای هر امتیاز چهار میلیون تومان تعریف شده است. اگر مطالبه یک فدراسیون ۵۵ میلیارد باشد، کدام عقل سلیم و فردی که با حداقل برنامه‌ریزی مالی آشنا است، می‌تواند ۵۰ میلیارد تومان را به جای ۵۲ فدراسیون به یک فدراسیون تخصیص بدهد.

صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که منظورش این است که این مسئله باید از دولت و مجلس حل شود، تصریح کرد: بله. البته وظیفه ذاتی کمیته ملی المپیک تأمین منابع ارزی و ریالی برای برگزاری رویداد‌های المپیکی است که در این مورد ۸۰ میلیارد تومان به همه فدراسیون‌ها از جمله کشتی کمک خواهیم کرد. در طول سال هم کمک‌های مالی را برای توسعه ورزش قهرمانی داریم.

او افزود: بالاترین دریافتی در سال‌های اخیر از کمیته ملی المپیک هم به لحاظ برگزاری اردو‌ها مربوط به کشتی بوده است. البته تمام فدراسیون‌ها برای تأمین نیاز‌های خود قطعا باید به سمت اسپانسر‌ها بروند. در کشتی هم این اتفاق افتاده است و باید تقویت شود. ما هم باید برای رفع مشکلات کشتی کمک کنیم.
صالحی امیری همچنین گفت: نکته‌ای که باید بگویم این است که تا کنون گزارشی از عملکرد فدراسیون کشتی دریافت نکرده‌ام. چند بار هم مکاتبه کرده ام. تقاضای من از کشتی و سایر فدراسیون‌ها این است منابع مالی دریافتی خود از طریق وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و اسپانسر‌ها را در سایت قرار بدهند تا همه چیز شفاف باشد و همگان از نحوه هزینه‌ها مطلع باشند. متأسفانه فدراسیون کشتی هیچ گزارش عملکرد مستندی تا امروز به من و کمیته ملی المپیک ارائه نکرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار