کد خبر: ۵۲۳۳۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۹

به منظور پروژه فضاحت‌بار کاهش جمعیت کشور، از دهه ۷۰ ذیل برنامه تنظیم خانواده انواع و اقسام وسائل و اقدامات جلوگیری از بارداری به کشور سرازیر شد در حالی که عموماً به عوارض این موارد اشاره نمی‌شد، یکی از از این موارد بستن لوله مردان یا "وازکتومی" است.

به گزارش شفاف، مبحث کنترل جمعیت، از مباحث مهمی است که چند سال است در جمهوری اسلامی ایران با مخارج سنگین و نگرشی کاملاً یک‌طرفه توسط عده‌ای خاص دنبال می‌شود و کلیه مجاری قانونگذاری، اجرایی و بخش عمده تبلیغات کشور را به دنبال خود می‌کشاند.

متولیان این امر، با انحصاری کردن این مقوله در حیطه اقتدار خود و ارائه آمارها و اطلاعات قابل تشکیک تلاش می‌کنند افکار عمومی را به همان جهتی سوق دهند که خود می‌خواهند و متاسفانه تا کنون در این زمینه موفق بوده‌اند؛ عوارض این نگرش یکسویه و حاکمیت آن بر همه شئون، به تدریج در حال ظاهر شدن است و اگر با آ ن مقابله نشود، مشکلات زیادی به وجود خواهد آورد.

اصولاً بر طبق توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی روش‌هایی در هر جامعه به موفقیت می‌انجامد که مطابق با فرهنگ آن جامعه باشد؛ و چون جامعه ما اسلامی است مشخص است که نظر علمای اسلامی در این موضوع باید ملحوظ باشد تا برنامه‌ها قرین موفقیت باشد.

با مختصری تحقیق خواهیم دید که اکثریت قریب به اتفاق علما با وازکتومی مردان مخالف هستند؛ در مورد عوارض پزشکی و نقص عضو حاصله از وازکتومی این حق مردم ماست که قبل از این اقدام پزشکی،‌ عواقب را به طور کامل بدانند، همانطور که در خارج از کشور عمل می‌شود؛‌ این عوارض به اختصار شرح داده می‌شود:

1- غیر قابل برگشت بودن عقیمی: اولین و مهم‌ترین عارضه بستن لوله‌های مردان آن است که حداقل در نیمی از موارد، عقیمی حاصله دائمی و غیر قابل برگشت است؛‌ علت این موضوع آن است که حتی اگر لوله‌ها باز شوند،‌ به علل ایمنی در زمان بسته بودن لوله‌ها، سلول‌های باروری بیضه و تولید آنتی کور ضد آنها خاصیت باروری را برای همیشه از دست می‌دهند.

2- خونریزی و تجمع لخته در محل عمل(هماتوم): دو درصد و حتی تا 29 درصد در بعضی گزارش‌ها دیده می‌شود.

3- عفونت محل عمل: بالا بودن میزان عفونت عمل در گزارش‌های خارج از کشور باعث تعجب پزشکان بوده و  بین 12 تا 38 درصد گزارش شده است.

4- در تعدادی از بیماران درد بیضه و تورم مزمن موضع بستن لوله(گرانولوم) ایجاد می‌شود که باعث اختلال افکار بیمار شده و کارایی شغلی او را کاهش می‌دهد.

5- ناتوانی جنسی: یکی از عوارضی که بعد از بستن لوله در مردان دیده می‌شود ناتوانی جنسی است که بیشتر منشا روحی دارد.

6- عوارض عمومی: در مقاله‌هایی ادعا شده که بستن لوله‌ها در مردان شیوع سرطان پروستات، خطر عوارض قلبی عروقی و تصلب شرائین را افزایش می‌دهد.

می‌بینیم که در کشورهای دیگر چقدر با دقت تمام مسائل را قبل از بستن لوله توضیح می‌دهند؛‌ آیا در مورد اقدامات ضد باروری در کشور ما نیز اینگونه عمل شده است، متاسفانه در اکثر موارد جواب منفی است!

بخشی از کتاب "کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین" تالیف علامه طهرانی

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: