کد خبر: ۵۲۳۳۶۳
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۴

محمود میرلوحی، عضو شورای اسلامی شهر تهران در یک گفت‌وگوی انتخاباتی با ایلنا از کاهش نیروهای شهرداری تهران به ۵۹ هزار نفر خبر داد و گفت: ۶۸ هزار کارمند شهرداری تهران را که تا ۶ ماه نیز آمار درستی از تعداد دقیق آنها وجود نداشت، در این دوره به ۵۹ هزار نفر رساندیم. همچنین وی افزود: ۲۰۰ نفر از رشته‌های ارشد و دکترای دانشگاه‌های برتر در رشته‌های مرتبط را وارد مجموعه کردیم تا در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها به کمک شهر بیایند.
هادی ذاکری، قائم مقام اسبق معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در واکنش به اظهارات این عضو شورای پنجم تهران تصریح کرد: آقای میرلوحی ادعا کرده‌اند ۶ ماه آمار درستی از تعداد دقیق کارکنان شهرداری تهران نداشته‌اند! در حالی که کافی بود از اداره کل منابع انسانی استعلام کنند تا در لحظه، اسم و محل خدمت کارکنان به ایشان اعلام شود!
وی همچنین در ادامه افزود: نکته عجیب‌تر اینکه حتی با وجود گذشت ۴ سال، ایشان همچنان آمار درستی از تعداد دقیق کارکنان شهرداری تهران ندارند، چون زمان آغاز به کار شورای پنجم، تعداد نیروهای شاغل در شهرداری تهران ۶۳ هزار نفر بود و معلوم نیست این ۵ هزار نفر از کجا در دوره اصلاحات به مجموعه اضافه شده‌اند!
ذاکری با اشاره به ادعای میرلوحی مبنی بر به‌کارگیری ۲۰۰ نفر از رشته‌های ارشد و دکتری در شهرداری تهران برای کمک به تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها، اظهار کرد:  واقعاً در بین ۵۹ هزار نیروی شهرداری تهران، ۲۰۰ نیروی باتجربه، تحصیل‌کرده و شایسته برای کمک به مدیران وجود نداشت که این نیروهای تازه‌وارد را بدون طی کردن سلسله مراتب اداری به عنوان دستیار مدیران استخدام کردید؟ و البته ای کاش به نیروهایی که در این مدت با تعلقات حزبی و جناحی وارد شهرداری تهران شدند هم اشاره می‌کردید.
قائم مقام سابق معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران خطاب به این عضو شورای شهر تأکید کرد: شما با خانه‌نشین کردن بخشی از کارکنان رسمى شهردارى تهران که تجربه و تخصص اداره و تمشیت امور شهر را داشتند و با ورود مدیرانی از خارج مجموعه، هزینه سنگین حقوق و مزایای ویژه آنها را بر شهردارى تهران تحمیل کردید، در صورتی که استفاده از کارکنان رسمى، دلسوز و کاربلد شهردارى تهران، هزینه‌های بسیار کمتر و دست‌آوردهای بسیار بیشتری براى شهر و شهروندان داشت.
ذاکری در پایان خاطرنشان کرد:  کاش ایشان اشاره می‌کردند که برای ۵۹ هزار نیروی باقی‌مانده شهرداری تهران به جز مازاد دانستن، نامطلوب خواندن و بی‌کیفیت نامیدن آنها از جانب برخی همکارانتان یا کاهش اضافه‌کاری و ایام تعطیل و مزایای رفاهی و معیشتی و ریاضت دادن به آنها و خانواده‌شان چه اقدام مؤثری انجام داده‌اید؟
ذاکری در خاتمه به میرلوحی توصیه کرد: در ساختمان مرکزی شهرداری تهران یا هر یک از شهرداری‌های مناطق قدم بزنید و از همکاران، میزان رضایتمندی آنها از عملکرد خودتان و دوستانتان را در این دوره سؤال کنید یا یک نظرسنجی ساده در سایت شهرداری تهران در این مورد انجام دهید و نظر واقعی کارکنان شریف شهرداری تهران را جویا شوید و نتیجه آن را برای اطلاع عموم اعلام فرمایید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: