کد خبر: ۵۲۳۴۱۰
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷

دادسرای ویژه لواسان با حضور دادستان کل کشور افتتاح یافت و به این ترتیب حوزه قضائی لواسانات به دادگستری ارتقا یافت. عباس نوروزی نخستین دادستان لواسانات شد.

به گزارش شفاف، مراسم افتتاح دادسرای ویژه بخش لواسانات با حضور حجت‌الاسلام منتظری، دادستان کل کشور و محمدجواد حشمتی، رئیس کل دادگستری استان تهران برگزار شد.

در این مراسم عباس نوروزی که دادیاری دادسرای ویژه روحانیت تهران و بازپرسی دادسرای تهران را در کارنامه فعالیت دارد، به عنوان اولین دادستان بخش لواسانات معارفه شد.

با توجه به اهمیت بخش لواسانات و پرونده‌های موجود در آن، این حوزه قضائی به دادگستری ارتقا یافت.

پنجم مرداد ماه سال گذشته نیز رئیس قوه قضائیه با حضور در لواسانات ضمن شرکت در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال، طی بازدیدی از مجتمع قضائی این شهرستان به گفت‌وگوی رو در رو با مردم و کارکنان پرداخت.

آیت‌الله رییسی از اولین روز‌های مسئولیت خود در عدلیه، هیئتی قضائی را مسئول رسیدگی به وضعیت محدوده خوش و آب هوای لواسانات تهران کرد تا مبادا این منطقه در پیش چشم مردم تهران و ایران به نمادی از تبعیض و نابرابری‌های اجتماعی تبدیل شود.

اختصاصی کردن لواسان به وسیله یک عده خاص؛ ممنوع!

رییسی در جریان جلسه شورایعالی حفظ حقوق بیت‌المال به تاریخ پنجم مرداد 99 با بیان اینکه مردم منطقه لواسان دغدغه درست و به‌حقی دارند، اظهار کرد: دغدغه این است که این منطقه خوش آب و هوا متعلق به همه مردم است و باید منافع آن برای همه مردم باشد و اختصاصی کردن منطقه به وسیله یک عده خاص، آن هم با تخلف از قوانین و مقررات و زیر پا گذاشتن نظامات معماری و شهرسازی مجاز نیست.

رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در برخورد با زمین‌خواری در منطقه لواسانات گفت: چند حکمی که در منطقه لواسان در زمینه مقابله با تعدی به اراضی ملی و منابع طبیعی صادر شده است، به معنای آغاز قضیه است و ما موضوع لواسان را رها نمی‌کنیم و در پیگیری این موضوع، بنیانی را بنا می‌نهیم که مسئولین بعد از ما نیز موضوع تخلفات مرتبط با اراضی را در لواسان پیگیری کنند

بازگشت 27 هکتار از اراضی تپه سرخه لواسان به بیت‌المال با حکم دیوان عالی کشور، قلع و قمع شش پلاک ثبتی متهم فراری پرونده طبری در لواسان و تخریب ساخت و ساز‌های غیرقانونی در اراضی معروف به کلاک بخشی از اقدامات مورد توجه دستگاه قضا در دوره تحول در زمینه برخورد با زمین‌خواری در این شهرستان است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: