کد خبر: ۵۲۳۵۰۵
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰

عملیات بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل با مساعد شدن وضعیت جوی مجددا آغاز شده و تا پایان خردادماه به بهره برداری کامل می‌رسد.

به گزارش شفاف،استاندار اردبیل در بازدید از باند فرودگاه اردبیل با بیان این مطلب گفت: در سال گذشته عملیات زیرسازی و لایه‌های زیرین انجام شده و آماده آسفالت ریزی نهایی قرار گرفته و قسمتی نیز در حال بهسازی لایه‌های آسفالت رو سازی قرار دارد که آسفالت ریزی بیندر و توپراک در حال انجام است که تا یک هفته به اتمام می‌رسد.

بهنام جو افزود: طبق گزارش پیمانکار پروژه، آسفالت لایه آخر یعنی توپکا برای قسمتی از مسیر انجام شده که مشکل خاصی برای پرواز‌های عادی وجود ندارد و اما برای کل باند اصلی آسفالت ریزی لایه آخر از هفته اول اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: باند دوم فرودگاه به طور کامل در اختیار پرواز‌ها قرار دارد که تا خردادماه هم، باند موجود با روشنایی کامل مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: اعتبار ارتقای سیستم ناوبری در این فرودگاه تامین شده که علاوه بر انجام ارتقای سیستم، بحث یخ زدایی مسیر برای فرود هواپیما‌ها در فصول برفی و سرما جز برنامه‌های بهسازی بوده است.

وی با اشاره به اینکه اعتبار خوبی در دو سال اخیر برای فرودگاه‌های استان هزینه شده است افزود: بالغ بر 100 میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی باندها، تجهیز ماشین آلات و روشنایی در باند ها‌ی فرودگاه استان هزینه شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: