کد خبر: ۵۲۳۵۳۵
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تلاش‌ها و پیگیری مجلس شاهد رشد افزایش حقوق سربازان هستیم، گفت: براساس میانگین حقوق سربازان از ۴۴۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۹ به یک میلیون و پانصد هزار تومان در سال جاری افزایش یافته است.

افزایش حقوق سربازان به یک‌میلیون و پانصد‌هزار‌تومان
به گزارش شفاف، علی خضریان در مورد افزایش حقوق سربازان گفت: سال گذشته با استناد به ماده ۴۹ و ۵۰ ⁧ قانون ⁩خدمت وظیفه عمومی در خصوص حقوق سربازان وظیفه مشخص شد تنها ۱۳ درصد از حقوق مصوب تمامی سربازان پرداخت می‌شد، از وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح که مسئول تامین این بودجه است، با طرح سوالی موضوع پیگیری شد.

وی افزود: در حال حاضر و با توجه به وضعیت اقتصادی و تورم فزاینده در کشور، که مشکلات معیشتی فراوانی را برای عموم جامعه خصوصا اقشار ضعیف فراهم کرده است و سربازان در حال خدمت نیز عموما از قشر ضعیف جامعه محسوب می‌شوند. حمایت از سربازان از رسالت‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح کشور است و ماده ۴۹ و ۵۰ قانون خدمت وظیفه عمومی، دولت را بر پرداخت ۶۰ تا ۹۰ درصد حقوق پایوران به سربازان مجرد و متاهل ملزم نموده است که تأمین بودجه مورد نیاز به عهده وزارتخانه دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح است و باید در اختیار نیرو‌های مسلح قرار می‌گرفت.

نماینده تهران یادآور شد: امروز با تلاش‌ها و پیگیری مجلس شاهد رشد افزایش حقوق سربازان هستیم، براساس میانگین حقوق سربازان از ۴۴۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۹ به یک میلیون و پانصد هزار تومان در سال جاری افزایش یافته و در حال حاضر حداقل حقوق پرداختی به کارکنان موصوف در مناطق عادی ۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان و حداکثر آن چهار میلیون تومان در مناطق عملیاتی است.

خضریان ادامه داد: سربازی باید از سرباز یک عاشق به وطن بسازد، یعنی یک مدافع امنیت و اقتدار ملی، ایثارگر و فداکار، وظیفه شناس و وطن پرست تا بتواند با دل و جان پایبند نظام و اهداف انقلاب باشد این امر مستلزم حمایت‌های مادی و معنوی از سربازان است، امیدوارم علاوه بر افزایش حقوق شاهد تحولات جدی تری در حوزه سربازی باشیم.

سخنگوی کمیسیون اصل نود خاطرنشان کرد: قدردان همراهی و اقدامات نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران برای محقق شدن حق قانونی سربازان هستیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار