کد خبر: ۵۲۳۵۴۹
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰

اتحادیه اروپا عصر روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای درباره جمع بندی نشست کمیسیون مشترک برجام در وین بیانیه‌ای منتشر کرد.

                          بیانیه اتحادیه اروپا درباره جمع بندی نشست برجام

به گزارش شفاف، اتحادیه اروپا عصر روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای درباره جمع بندی نشست کمیسیون مشترک برجام در وین بیانیه‌ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: «کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک، این سه‌شنبه کار خود در وین را به صورت حضوری از سر گرفت. کمیسیون مشترک مسئول نظارت بر اجرای برجام است. ریاست کمیسیون بر عهده "انریکه مورا" معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا بود که از طرف "جوزپ بورل" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این نشست حضور داشت. نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس و ایران نیز در این نشست حضور داشتند».

اتحادیه اروپا در بیانیه خود افزود: «شرکت کنندگان پیشرفت مذاکرات را درخصوص اقدامات مورد نیاز بررسی کردند که این اقدامات در خصوص برداشتن تحریم‌ها و اقدامات هسته‌ای برای بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و اجرای کامل و موثر آن بوده است».

بر اساس بیانیه اتحادیه اروپا، «کمیسیون مشترک تصمیم گرفته است تا گروه کارشناسی سومی ایجاد کند تا شروع به بررسی توالی احتمالی اقدامات مربوطه کند».

در این بیانیه آمده است: «شرکت کنندگان عزم خود را برای پیگیری بیشتر تلاش‌های دیپلماتیک مشترک از جمله در کمیسیون مشترک و از طریق ادامه تماس‌های جداگانه هماهنگ کننده با اعضای برجام و آمریکا اعلام کردند».

اتحادیه اروپا در بیانیه خود اعلام کرد کمیسیون مشترک برجام، هفته آینده بار دیگر تشکیل جلسه خواهد داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: