کد خبر: ۵۲۳۵۹۶
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۰

استاندار تهران گفت: با امضای تفاهم‌نامه با سازمان جغرافیای نیروهای مسلح، امکان رصد اراضی استان در هر ۳ روز یک بار با تصاویر ماهواره‌ای فراهم شد. با این اقدام ساخت‌وسازهای غیرقانونی را در همان مراحل اولیه متوقف می‌کنیم.

به گزارش شفاف، آیین تبادل تفاهم نامه بین استانداری تهران و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح برای ایجاد سامانه رصد آنلاین ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، امیر فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، چراغعلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران، عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران و دیگر مسئولان برگزار شد.

استاندار تهران تهران در این مراسم گفت: با امضای تفاهم‌نامه با سازمان جغرافیای نیروهای مسلح، امکان رصد اراضی استان در هر 3 روز یک بار با تصاویر ماهواره‌ای فراهم شد. با این اقدام ساخت‌وسازهای غیرقانونی را در همان مراحل اولیه متوقف می‎کنیم.

گفتنی است بر اساس این تفاهم نامه هر سه روز رصد و پایش حوزه سرزمینی استان تهران برای بررسی وضعیت ساخت و سازها با هدف مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز صورت می‌گیرد.

این اقدام به صورت پایلوت توسط استانداری تهران و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح انجام شده که می‌تواند الگویی برای کل کشور باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار