کد خبر: ۵۲۳۶۳۲
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵

مقام چینی گفت ما همیشه متعهد به حفظ صلح و ثبات در مناطق مرزی هستیم و قاطعانه از حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و امنیت محافظت می‌کنیم.

                          درخواست چین از هند برای همکاری در حفظ صلح

به گزارش شفاف، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت کشورش از هند می‌خواهد که در زمینه اقدامات عملی برای حفظ صلح و ثبات در مناطق مرزی همکاری کند.

وانگ ونبین در نشست خبری در پاسخ به اظهارات سفیر هند در پکن درباره حفظ صلح و آرامش در مناطق مرزی با اشاره به اینکه این مسئله "موضوع اساسی" برای پیشبرد روابط هند با چین گفت موضع چین در مورد مسئله مرزهایش با هند ثابت و واضح است. ما همیشه متعهد به حفظ صلح و ثبات در مناطق مرزی هستیم و همیشه قاطعانه از حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و امنیت محافظت می‌کنیم. به غیر از انصراف نیرو‌های مرزی در دره گالوان و منطقه دریاچه پانگونگ تسو، ما در مورد حل سایر مسائل باقیمانده در بخش غربی مرز به صورت صریح و کامل تبادل نظر کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: ما امیدواریم که طرف هندی بتواند با طرف چینی همکاری کند و توافق نامه‌ها و موافقت نامه‌های توافق شده را احترام بگذارد و اقدامات عملی برای حفظ صلح و آرامش در مناطق مرزی انجام دهد.

گفتنی است؛ هند و چین به عنوان دو کشور دارای قدرت هسته‌ای از ماه آوریل سال گذشته در منطقه هیمالیای غربی دچار اختلاف شده و از آن زمان تا کنون نیرو‌های خود را در طول نوار مرزی ۳۸۰۰ کیلومتری منطقه تقویت کرده اند.

ارتش هند در بیانیه‌ای اعلام کرد: ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ (یک بهمن ۱۳۹۹) در منطقه ناکولا واقع در شمال ساکیم رودررویی جزئی میان ارتش دو کشور ایجاد شده که با وساطت فرماندهان محلی حل و فصل شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: