کد خبر: ۵۲۳۷۰۳
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: طبق اصل ۷۷ قانون اساسی مذاکراتی که در وین انجام می‌شودباید به تایید مجلس برسد.

عباس گلرو عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گویی، با اشاره به برگزاری مذاکرات ایران و ۱+۴ در وین، گفت: مذاکراتی که در وین انجام می‌شود باید به تایید مجلس برسد وگرنه مورد قبول نمایندگان نخواهد بود.

وی با بیان اینکه طبق اصل ۷۷ قانون اساسی باید تمام معاهدات بین‌المللی در مجلس بررسی و تصویب شود، ادامه داد: البته مجلس قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را تصویب کرده است، دولت مکلف شده که آن را اجرایی کند و فرآیند مذاکرات از این قانون جدا نیست، بنابراین نمایندگان از دولت خواستند که به قانون عمل کند به همین دلیل مجلس باید در جریان مذاکرات قرار گیرد.

گلرو با تاکید براینکه نمایندگان باید از جزئیات مذاکرات انجام شده در وین مطلع شوند بیان کرد: با توجه به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، راستی‌آزمایی برای این موضوع باید از سوی مجلس انجام گیرد که باید مجلس برای روند نظارت داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان متذکر شد: در وین باید درباره بدعهدی‌های و نحوه اجرای تعهدات از سوی غربی‌ها مذاکره شود و اینکه آن‌ها چگونه می‌توانند برجام را زنده نگه دارند بررسی صورت گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار