کد خبر: ۵۲۳۷۲۳
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۴

ولادیمیر پوتین و عبدالفتاح السیسی روسای جمهوری روسیه و مصر در گفت و گویی تلفنی در خصوص ازسرگیری پروازهای مسافربری بین دو کشور که از سال ۲۰۱۵ به دلیل سرنگونی یک هواپیمای روسی متوقف شده بود، توافق کردند.

                          توافق سران روسیه و مصر برای ازسرگیری پروازها

به گزارش شفاف، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، روز جمعه در بیانیه ای با اشاره به گفت و گوی تلفنی پوتین و السیسی اعلام کرد: باتوجه به تکمیل اقدام های مشترک روسیه و مصر برای تامین استانداردهای عالی ایمنی هوایی در فرودگاه های مصر، دو طرف برای ازسرگیری کامل ارتباط هوایی مسافربری بین روسیه و مصر توافق کردند که در جهت منافع دو طرف و مردم دو کشور است.

پوتین و السیسی توافق کردند که سازمان های ذیربط شاخص های عملی برای ازسرگیری پروازها با شهرهای هورگادا و شرم الشیخ را تعیین می کنند.

پرواز میان شهرهای روسیه و مناطق توریستی مصر در نوامبر ۲۰۱۵ پس از سقوط هواپیمای مسافربری روسیه در آسمان شبه جزیره سینا به حالت تعلیق درآمد.

این هواپیمای متعلق به ناوگان هوایی روسیه حامل ۲۲۴ مسافر و کادر پروازی از فرودگاه شرم الشیخ به مقصد روسیه برخاسته بود که در صحرای سینا سرنگون شد و گروه تروریستی داعش مسئولیت انهدام آن را برعهده گرفت.

پروازهای منظم به قاهره در آوریل ۲۰۱۸ از سرگرفته شد اما همچنان مناطق توریستی مصر به روی پروازهای روسیه بسته بودند.

در ادامه گفت و گوی تلفنی سران روسیه و مصر یادآورشد که قرارداد مشارکت راهبردی روسیه و مصر که در سال ۲۰۲۱ اعتبار اجرایی یافت به توسعه همکاریهای دوجانبه در عرصه های مختلف کمک می کند.

سران روسیه و مصر برخی طرح های مشترک اقتصادی و انرژی دو کشور را نیز بررسی کردند.

پوتین و السیسی درباره بحران لیبی نیز گفت و گو کرده و اقدامات برای حل مسائل این کشور را بررسی کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار