کد خبر: ۵۲۳۷۲۷
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه استثنائی ترین کشور در برگزاری کنکور هستیم، گفت: در چند سال اول باید بحث پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها محتاطانه اتفاق بیفتد.

به گزارش شفاف، حجت الاسلام مصطفی رستمی در جلسه ۱۴۷ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور اظهار کرد: ایرادهای جدی در بحث کنکور داریم و تغییر لازم است. تغییر نیز هزینه‌ها و لرزش‌هایی دارد بنابراین باید به دنبال تغییر با کمترین هزینه و بیشترین عایدی برویم.

وی گفت: در برگزاری کنکور استثنائی ترین کشور هستیم  و این سیستم متمرکز فقط در کشور ما وجود دارد. باید از تجربیات دیگر کشورها هم استفاده کنیم.ضمن اینکه  بحث اثر وضعیت فعلی بر نظام تعلیم و تربیت باید جدی گرفته شود. این شیوه بر تمام جریان آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت اثر می گذارد. چون نظامی را طراحی کرده‌ایم که علم نما است.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام و المسلمین رستمی گفت: باید مزایای کنکور حفظ شود و بحث‌های ترمیمی در نظر گرفته شود و حتی بحث پذیرش دانشگاه‌ها باید محتاطانه در چند سال اول رخ دهد تا کمترین عوارض با بیشترین آورده را داشته باشد.

در ادامه دکتر ابراهیم سوزنچی معاون خط مشی گذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز  در ادامه جلسه گفت: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود اعلام کردند که مسئولان آموزش و پرورش برای کنکور تدبیری بیندیشند که این جمله نشان دهنده اهمیت و ضرورت از بین بردن آسیب‌های موجود است.

وی گفت: از نظر اجرایی اقداماتی باید برنامه ریزی شود که قابل اجرا باشد. بحث محرومیت آموزشی ضرورت بسط عدالت آموزشی با اجرای طرح ساماندهی کنکور مورد اهمیت و تاکید است. چون در کنکور با تراز شدن رتبه‌ها این مشکل تفاوت معدل‌ها حل می‌شود. در این طرح پیش بینی شده که بحث امتحانات نهایی  سنجش و پذیرش باید در ستاد نقشه جامع علمی کشور مصوب شود.

سوزنچی اظهار کرد: اگر عزم اجرای این سیاست را داشته باشیم می توانیم ادعا کنیم با اتخاذ سیاست‌هایی، طرح ۶۰ درصد سوابق تحصیلی و ۴۰ درصد آزمون قابلیت اجرا دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: