کد خبر: ۵۲۳۷۳۸
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۱

سؤال مجری برنامه افطار شبکه سه از میهمان معلول حاشیه‌ساز شد؛ اما مهمان معلول شبکه ۵ توانست راهی برای مجری شدنش در تلویزیون باز کند.

به گزارش شفاف، گفت‌وگو با دو معلول در دو شبکه تلویزیونی حاشیه‌هایی به دنبال داشت. در برنامه "مثل ماه" مصطفی شریعتی میهمان این برنامه تلویزیونی شد و استفاده از واژه "متراژ" او جوی منفی در فضای‌مجازی علیه این برنامه ایجاد کرد. 

در این ویدئو رسالت بوذری مجری برنامه "مثل ماه" در مقابل یک فرد معمول از واژه "متراژ" برای پرسیدن از وضعیت جسمی خانواده‌اش استفاده می‌کند و کاربرد همین واژه در مقابل فردی که از نظر ابعاد دست و پا دچار معلولیت است، با واکنش‌هایی تند در فضای مجازی همراه شد.

فیلم , تلویزیون , صدا و سیما , شبکه یک , ماه رمضان , فارغ از بریده ویدئوی منتشر شده اما بعدتر، نسخه کامل این گفت‌وگو نشان داد این واژه ابتدا توسط خود میهمان استفاده شده و خود او در ویدئویی جداگانه درباره آن توضیح داد. شریعتی میهمان برنامه در حساب کاربری خود در فضای مجازی این ویدئو را منتشر کرده و نشان می‌دهد ماجرا را از اول تا آخر به خوبی توضیح داده است.

توضیحات مصطفی شریعتی مهمان برنامه نشان داد که نباید بدون توجه به همه وجوه یک ماجرا قضاوت کرد.

معلول دیگر در برنامه "شهر زیبا" که ویژه افطار شبکه پنج سیما روی آنتن می‌رود از مدیران صدا و سیما گلایه کرد. این معلول که فرزاد نام دارد گفت که چنین اقشاری نیاز به حمایت دارند، یک سال و نیم دوره فن گویندگی را گذراندم تا در سینما، تلویزیون و یا رادیو بتوانم فعالیتی داشته باشد اما انگار دستورالعمل‌هایی وجود دارد که به واسطه آن قوانین، از ما انتخاب نمی‌کنند. همین‌طور در بسیاری از عرصه‌های دیگر هم این معلولیت دست و پا گیر می‌شود. امیدوارم متولیان بیشتر حواس‌شان باشد. 

فیلم , تلویزیون , صدا و سیما , شبکه یک , ماه رمضان ,

پیرو این اتفاق، حمید خواجه‌نژاد مدیر روابط عمومی سیما در توئیت خود نوشت: "دکتر قاسمی مدیر شبکه سلامت و رئیس شورای سیاستگذاری سلامت سازمان صداوسیما خیلی پیش از این‌ها به سازمان بهزیستی و انجمن‌های فعال اعلام آمادگی کرده بود که اجرای برنامه‌ای در این شبکه را یکی از معلولان عزیزمان عهده‌دار شود تا مردم ارتباط نزدیک‌تری با آنان بگیرند. دکتر قاسمی قرار شد با این عزیز با انگیزه ملاقاتی داشته باشد تا اگر توانمندی لازم (منظورم فیزیکی نیست) برای اجرا را داشت فرزاد را ان‌شاءالله در قاب سیما ببینیم."

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار