کد خبر: ۵۲۳۷۴۲
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۷

بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی بعد از چندین روز سکوت و پیگیری ماجرای حذف این تیم از جام جهانی روسیه با تصمیم AFC، خطاب به برخی از منتقدان بیانیه‌ای را صادر کردند.

به گزارش شفاف، در پی حذف تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از جام جهانی ۲۰۲۱ روسیه با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا که با اعتراض فدراسیون فوتبال ایران همراه شده، در روزهای گذشته برخی مربیان و بازیکنان پیشین فوتبال ساحلی در مقام کارشناس به اظهارنظر در این مورد پرداختند.

در این اظهارات، برخی بازیکنان تیم ملی را به دلالی و همین‌طور فساد در این رشته متهم کرده‌اند ولی تاکنون بازیکنان تیم ملی به علت نامشخص بودن نتیجه اعتراض ایران به AFC سکوت اختیار کرده‌اند.

با این حال، اکنون بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی از جمله محمد احمدزاده (کاپیتان)، پیمان حسینی، امیرحسین اکبری و ... بیانه‌ای را به طور مشترک در صفحه اینستاگرام خود قرارداده‌اند که پاسخی به اظهارات اخیر است.

متن بیانیه به این شرح است:

«به نام بهترین قاضی

خطاب به هموطنان، فوتبال دوستان و هواداران عزیز فوتبال ساحلی که همیشه در شادی، غم و مشکلات در کنار ما بوده‌اند.

در ۸ سال گذشته همه تلاش ما موفقیت تیم بوده و بارها آن را ثابت کردیم و باعث تیم ایران دارای اعتبار در دنیا شود.

در هر رشته ورزشی برای بازیکنان غمی بزرگ‌تر از صعنود نکردن به جام جهانی نیست. بخش زیادی از آن به دلیل تصمیم تا به حق AFC و بخش کوچکی از آن به خاطر نرفتن روی سکوی مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند است.

متاسفانه به جای یک دل شدن خانواده فوتبال ساحلی و مدیران، باز می‌بینیم که بعضی افراد معلوم الحال همیشه در موقیت‌های زبان در کام‌شان می‌ماند و در زمان قهرمانی برای گرفتن عکس یادگاری در کنار تیم حاضر می‌شوند، باز هم مثل دفعات قبلی از اصل موضوع غافل شدند و خود را به خواب زدند تا از کلاف اتفاقات تلخ، شاید کلاهی برای خود ببافند.

برای این گرگ‌های دوست نمای انگشت شمار در فوتبال ساحلی اخطار دوستانه‌ای می‌دهیم که اگر نیاز به گفتن واقعیت‌ها باشد، نه کلاهی به سرشان می‌ماند و نه آبرویی که همه چیز را از زمان حضور در این رشته به خوبی به یاد داریم.

از نایب رییس ایرانی و رییس کمیته فوتبال ساحلی و فوتسال AFC و فدراسیون فوتبال می‌خواهیم تا هر اقدامی که لازم است را انجام دهند تا امیدی که برای گرفتن حق‌مان وجود دارد هم از بین نرود.

از رسانه‌ها و تلویزیون و رادیو می‌خواهیم به جای تریبون دادن به این افراد، در شرایطی که به خاطر منافع فوتبال ساحلی از جنجال و مصاحبه صرف نظر کرده‌ایم و منتظر مشخص شدن نتیجه اقدامات هستیم به چرایی سوالات زیر توجه کنند:

۱-‌ دلیل لغو اردو و مسابقات دوستانه ما پیش از مسابقات قهرمانی آسیا تایلند که از ماه‌ها قبل با زحمات هماهنگ و نهایی شده بود، درست یک ماه پش از اعزام به مسابقات آسیایی چه بود که باعث شد تیم بدون آمادگی راهی مسابقات شود و نتیجه نگیرد؟

۲‌– چرا هفت ماه بعد از پایان مسابقات آسیایی در تایلند، در مسابقات نفس گیر المپیک ساحلی جهان با افتخار روی سکو رفتیم؟

۳‌– چرا یک ماه بعد از آن هم در جام بین قاره‌ای جهان قهرمان شدیم؟

۴-‌ چرا برخی دوستان نه در زمان حضور در تیم ملی و در نه در تیم‌های دیگر موفق به کسب نتیجه نشدند و تیمی را که بعد از مسابقات آسیایی تایلند، یک قهرمانی و یک مقام سومی جهان کسب کرده، دارای ایراد فنی می‌دانند؟

۵-‌ چرا برخی دوستان که تمام فساد موجود در رشته فوتبال ساحلی در زمان آن‌ها رقم خورده بود، ما را متهم به فساد می‌کنند، در صورتی که در این هشت سال دلیل موفقیت تیم ملی‌ صداقت، اتحاد و یکدلی بوده است؟

۶-‌ سکوت ما درباره اتفاقات جام جهانی باهاما ۲۰۱۷، به خاطر تر س از مصاحبه بود یا حفظ آبروی برخی اعضای تیم؟

و بسیاری چراهای دیگر که اگر لازم باشد پاسخ همه آن‌ها با جزییات کامل بیان می‌شود.

امیدوارم ریس جدید فدراسیون حمایت کاملی از افتخارات و مقام‌های‌مان در این سال‌ها داشته باشد و با این افراد که به راحتی به ما بازیکنان که وجودمان را برای کشور گذاشتیم، تهمت می‌زنند و قصد بر هم زدن آرامش فوتبال ساحلی  را دارند، برخورد قانونی کنند.»

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: