کد خبر: ۵۲۳۷۵۹
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴

همزمان با استقرار بزرگترین بیمارستان سیار ستاد اجرایی فرمان امام، چندین دستگاه ونتیلاتور و کیت تشخیص فوری به ستاد مقابله با کرونا اهدا شد.

به گزارش شفاف، عصر امروز در جلسه‌ای باحضور محمد مخبر رئیس ستاداجرایی فرمان امام و علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا درتهران، حواله ۵ دستگاه ونتیلاتور بیمارستانی و ۸۰ هزار کیت تشخیص فوری کرونا مبتنی بر آنتی‌ژن تولیدشده در ستاد اجرایی فرمان امام به ارزش بیش از ۵میلیارد تومان، به ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اهدا شد.

علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران، در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در تهران و با قدردانی از اقدامات ستاد اجرایی در یکسال اخیر گفت: ازلحظه شیوع ویروس کووید۱۹ در کشور، هرجا به هر گره و مشکلی در بحث سلامت و درمان مردم برخوردیم، دکتر مخبر اولین کسی بود که به دادمان رسید و مشکلات بزرگی همانند تولید ماسک و کیت تشخیص و دارو‌هایی مانند رمدیسیور را تحت شدیدترین تحریم‌ها و در کوتاه‌ترین زمان از سر راه مردم برداشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: دارویی نبوده که در دنیا در زمینه کرونا موثر شناخته شود و دانشمندان دارویی ستاد اجرایی بلافاصله برای تولید آن اقدام نکنند.

او تصریح کرد: اقدام اخیر ستاد در استقرار بیمارستان سیار و مجهز احسان درکنار بیمارستان‌های مسیح‌دانشوری و بوعلی که درگیر مقابله با موج چهارم کرونا هستند، ستودنی و برای همکاران ما موجب قوت قلب بود.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم ضمن اهدای حواله تجهیزات بیمارستانی به ارزش ۵ میلیارد تومان، از خبر‌های خوب در زمینه دستاورد دانشمندان دارویی این مجموعه طی روز‌های آینده خبر داد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: