کد خبر: ۵۲۳۷۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۸
تأکید «ناصر امانی» بر پرهیز از سیاسی‌کاری در شورای شهر

 

معاون اسبق برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، شورای شهر را جای فرهیختگان و متخصصان حوزه مدیریت شهری می‌داند و می‌گوید: نه تنها شهرداری، بلکه شهر و شهروندان نیز از سیاسی‌کاری شورای شهر آسیب می‌بینند.
ناصر امانی با تأکید بر اینکه شورای شهر، قبل از هر تعریفی یک شورای اجتماعی است، افزود: اصل یکصدم قانون اساسی هم در تشریح فلسفه تشکیل شوراها با کلمه اجتماعی شروع می‌شود و شورای شهر را مجموعه‌ای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی و خدماتی می‌داند.
وی با اشاره به اینکه در اصل صدم قانون اساسی کلمه سیاسی دیده نمی‌شود، چرا که شورای شهر شورای سیاسی نیست، اظهار کرد: شورای شهر که با نظر و رأی مردم انتخاب می‌شود، باید جای کسانی باشد که در حوزه‌های شهری، صاحب نظر، اندیشه و فکر هستند و در زمینه مدیریت شهری تخصص دارند و تجربه اندوخته‌اند.
امانی با بیان اینکه شورای شهر به جای مکانی برای حضور و سخنرانی سیاسیون، محلی برای کار و فعالیت فرهیختگان حوزه مدیریت شهری متناسب با تخصص‌های مورد نیاز این حوزه است، تصریح کرد: نیاز شهر و شهروندان، حضور متخصصان شهرسازی و معماری، حمل و نقل شهری، عمران و زیرساخت‌های شهری و خدمات شهری در شورای شهر است.
معاون اسبق توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با اعلام اینکه افرادی می‌توانند به عنوان نماینده شورای شهر، ارتباط و تعامل بهتری با مردم برقرار کنند که ایده‌ها و اندیشه‌های نو داشته باشند، از تجربه و تخصص لازم برخوردار باشند و نیازهای شهر و شهروندان را به خوبی درک کرده باشند، خاطرنشان کرد: در این صورت، می‌توانیم امیدوار باشیم که شورای شهر با پرداختن به طرح‌ها و لوایح اجرایی برای حل مسائل و مشکلات شهروندان، می‌تواند گرهی از گره‌های شهر را باز کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار