کد خبر: ۵۲۳۸۰۳
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰

نتایج سطح بندی مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

به گزارش شفاف، دکتر دهقانی فیروزآبادی، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد گفت: در راستای حمایت از مراکز رشد و ارزیابی وضعیت عملکردی آنها و به منظور حرکت به سمت ایجاد مراکز رشد تخصصی، سطح بندی این مراکز صورت گرفته است.

وی ادامه داد: مستندات ارسالی مراکز رشد کشور از طریق سامانه ارزیابی و سطح بندی مراکز رشد مورد بررسی قرار گرفته است. این مستندات شامل قراردادهای هسته ها/واحدهای فناور و شرکتهای دانش بنیان مستقر در مراکز رشد دانشگاه، تعداد محصولات تولیدشده، میزان درآمدها و هزینه های صورت گرفته در این مراکز، تعداد دوره های تخصصی و عمومی برگزار شده در حوزه کسب و کار، ارستارت آپ ها، چالش های فناوری، تعداد اعضای هیات علمی و دانشجویانی که در مراکز رشد در حال فعالیت هستند، زیرساختارهای فناوری در مراکز رشد و سایر موارد دیگر است.

دکتر دهقانی فیروزآبادی تأکید کرد: بر اساس نتایج ارزیابی ها، مراکز رشدی که امتیاز ۶۰۰ و به بالا را اخذ کرده اند، موفق به کسب سطح یک شده اند.  مراکز رشد سطح یک عبارت از مرکز رشد واحد اصفهان، قزوین، مرکز رشد گیاهان دارویی واحد اصفهان ، مشهد، اراک، تهران جنوب، اهواز، علوم و تحقیقات تهران و مرکز رشد واحد اردبیل هستند.

وی تصریح کرد: مراکز رشدی که امتیاز ۳۰۰ و به بالا را اخذ کرده اند، موفق به کسب  سطح دو شده اند که عبارتند از مرکز رشد واحد رودهن، کرج، دورود، تهران شمال، زنجان، رشت، ساری، نجف آباد، سنندج، ایلام، سیرجان، دزفول، قائم شهر، زاهدان، بجنورد و مرکز رشد واحد قوچان. همچنین مراکز رشدی که کمتر از ۳۰۰ امتیاز را کسب کرده اند در سطح سه قرار می گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ارزیابی دقیق مراکز رشد در واحدهای دانشگاهی کمک می کند تا نقاط ضعف و قوت های این مراکز شناسایی شده و جهت رفع آنها از طریق فعالیت های توانمندسازی مدیران مراکز رشد اقدام کرد. از سوی دیگر شناسایی مراکز رشد فعال به ایجاد سراهای نوآوری کمک می کند. بر اساس بخشنامه شماره ۵۵۲۲۸/۵۰ مورخ ۱۳۹۹/۱۱/۴ میزان حق سرپرستی مدیران مراکز رشد بر اساس این سطح بندی است که باعث ایجاد انگیزه در مدیران فعال و توانمند این مراکز خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: