کد خبر: ۵۲۳۸۳۱
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۹

خانواده گلیزر منچستریونایتد را آماده فروش کرده است تا با رقمی چشمگیر این باشگاه را به فرد دیگری واگذار کنند.

                          منچستریونایتد به فروش گذاشته شد!

 

به گزارش شفاف، خانواده گلیزر که در سال ۲۰۰۵ میلادی (۱۳۸۴ شمسی) با ۷۹۰ میلیون پوند منچستر را به چنگ آوردند، حالا به دنبال این هستند که این باشگاه را بفروشند و تیمداری نکنند. گلیزرها برای فروش منچستریونایتد ۴ میلیارد پوند می‌خواهند که رقم خیره‌کننده‌ای است.

در طول مالکیت ۱۶ ساله این باشگاه، گلیزرها همیشه اصرار داشته‌اند که مدت طولانی در یونایتد هستند و هیچ علاقه‌ای به فروش باشگاه نشان نداده‌اند. آنها در عوض سود سالانه میلیون‌ها نفر را دریافت می‌کنند و بدهی‌های باشگاه را نیز پرداخت نکردند. سرمایه‌گذاران شهری معتقدند که پیشنهادی نزدیک به ۴ میلیارد پوند رقمی است که می‌توان ما را نسبت به فروش منچستریونایتد به شخص دیگر امیدوار کند. خانواده گلیزر معتقدند که قیمت شگفت‌انگیز برای فروش یونایتد به دلیل میراث منحصربه‌فرد و قدرت کشش تجاری یونایتد است که به آنها امکان می‌دهد به طور مداوم از معاملات مالی بزرگ حمایت کنند. منچستریونایتد اخیرا ۲۳۵ میلیون پوند برای یک قرارداد پنج ساله با شورولت دریافت کرد. این معاملات عظیم است که باعث جذابیت جهانی یونایتد می‌شود و تعداد طرفداران آن در سراسر جهان به میلیون‌ها نفر می‌رسد.

 

سولسشر در سال ۲۰۰۵ و هنگامی که گلیزرها در حال خرید یونایتد بودند، حامی هواداران منچستریونایتد بود اما از سال ۲۰۱۸ که هدایت شیاطین سرخ را بر عهده گرفت رابطه خوبی با مالکان باشگاه برقرار کرده است. سرمربی نروژی یونایتد همچنین معتقد است که گلیزرها در بلندمدت نیز در کنار یونایتد خواهند ماند و هیچ برنامه ای برای فروش این باشگاه پس از ۱۶ سال ندارند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار