کد خبر: ۵۲۳۸۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر در واکنش به حادثه آتش‌سوزی در بیمارستان ابن الخطیب بغداد توییت کرد: می‌ترسم این حادثه دردناک یکی از حوادث پی در پی‌ای باشد که قبل از انتخابات پارلمانی اکتبر آینده رخ خواهند داد. مقتدی صدر تاکید کرد: به همه درباره کشاندن ملت به جنگی که هیچ ارتباطی به آن‌ها ندارد، هشدار می‌دهم.

                          واکنش مقتدی صدر به آتش‌سوزی در بیمارستان بغداد

به گزارش شفاف، رهبر جریان صدر عراق امروز، یکشنبه هشدار داد، فاجعه آتش‌سوزی بیمارستان ابن الخطیب که ناشی از انفجار کپسول بوده در قالب حوادثی باشد که همزمان با نزدیک شدن به زمان انتخابات پارلمانی پی در پی رخ خواهند داد.

به نوشته روزنامه رای الیوم چاپ لندن، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر در واکنش به حادثه آتش‌سوزی در بیمارستان ابن الخطیب بغداد توییت کرد: می‌ترسم این حادثه دردناک یکی از حوادث پی در پی‌ای باشد که قبل از انتخابات پارلمانی اکتبر آینده رخ خواهند داد.

او نسبت به اهداف خرابکاران و اقدامات‌شان علیه امنیت کشور همزمان با نزدیک شدن به زمان انتخابات پارلمانی هشدار داد.

مقتدی صدر تاکید کرد: به همه درباره کشاندن ملت به جنگی که هیچ ارتباطی به آن‌ها ندارد، هشدار می‌دهم.

او تاکید کرد: اگر حسن تمیمی وزیر بهداشت مقصر است نخست‌وزیر باید او را برکنار کند، زیرا او خودش تمیمی را همراه وزارتخانه‌های مستقل دیگر انتخاب کرد.

«خالد المحنا»، سخنگوی وزارت کشور عراق امروز یکشنبه تاکید کرد حادثه انفجار و آتش سوزی در بیمارستان ابن الخطیب در بغداد، ۸۲ کشته و بیش از ۱۰۰ مجروح برجای گذاشته است.

در ساعات پایانی روز شنبه چندین کپسول اکسیژن در این بیمارستان که مخصوص درمان بیماران کرونایی است، منفجر شد که موجب آتش‌سوزی گسترده شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: