کد خبر: ۵۲۳۸۹۰
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱

رئیس اسبق شورای شهر تهران با اشاره به عملکرد مدیریت شهری فعلی تهران برای کاهش فاصله شمال و جنوب تهران گفت: تعدادی فضای سبز و زمین چمن و غیره در جنوب شهر ایجاد شده اما به طور کلی، توقفی در کل شهر تهران ایجاد شده است.

مهدی چمران در گفت و گویی درباره اقدامات مدیریت شهری فعلی تهران در راستای کاهش فاصله شمال و جنوب تهران اظهار کرد: نه فقط در بحث شمال و جنوب بلکه به طور کلی، توقفی در کل شهر تهران ایجاد شده است البته کارها و پروژه هایی هم در شهر به اجرا در آمده و اینطور نیست که کاری نشده باشد اما سرعتی که باید را نداشته است.

وی ادامه داد: تعدادی فضای سبز و زمین چمن و غیره در جنوب شهر ایجاد شده اما کار خاصی که تغییر و تحول چشمگیری به وجود آورد، مشاهده نمی‌شود، در برخی محلات مانند محله شهید هرندی نیز اقداماتی که از قبل صورت گرفته بود ادامه یافت و کمی پارکها گسترش داده شد اما اقدام شاخصی را به خاطر نمی‌آورم.

رئیس اسبق شورای شهر تهران تصریح کرد: یکسری پروژه نیز در سطح کلان شهر اجرا می‌شود که مختص شمال یا جنوب نیست مانند بزرگراه یادگار امام که متأسفانه امتداد آن متوقف مانده در حالی که انتظار داشتیم این پروژه خوب، پیگیری شود اما اینطور نشد و با رسیدن به خیابان امام خمینی (ره) متوقف شده است؛ این پروژه باید تا پل شهید کاظمی امتداد یابد اگرچه عبور آن از میان بافت‌های فرسوده کار دشواری است اما تحول خوبی ایجاد می‌کند. 

وی یادآور شد: اقداماتی از این دست و همچنین توسعه مترو نیز می‌تواند تحولات خوبی در مناطق مختلف به ویژه مناطق جنوبی ایجاد کند اما به طور قطع برای ارتقای وضعیت جنوب شهر باید برنامه‌ریزی‌های جدیدی صورت گیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: