کد خبر: ۵۲۳۸۹۳
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، هنوز خبر قطعی درباره دیدار رهبر معظم انقلاب و دانشجویان اعلام نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در گفت و گویی، درباره آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای دیدار هر ساله رمضانی رهبر معظم انقلاب با دانشجویان گفت: بر اساس آن چیزی که تاکنون مشخص شده، رهبر معظم انقلاب تمایل دارند که این دیدار همانند سنوات قبل برگزار شود. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: اما با توجه به شرایط شیوع کرونا و مجموعه شیوه نامه هایی که در حال اجرا است، هنوز نمی توانیم خبر قطعی درباره دیدار رهبر معظم انقلاب و دانشجویان را اعلام کنیم اما برای برگزاری این دیدار در حال برنامه ریزی هستیم.

رستمی درباره کار ویژه دانشگاه ها در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و نقش آفرینی آنها توضیح داد: در شور بخشی، آگاهی بخشی، تبیین مطالبات، ارزیابی توانمندی های کاندیداها، مجموعه های دانشگاهی نقش موثری در انتخابات دوره های قبل ایفا کرده اند.

استفاده از امکانات دانشگاه برای انتخابات محدودیت دارد

او با بیان اینکه متاسفانه شیوع ویروس کرونا فضای حضور در دانشگاه ها را منتفی کرده است، ادامه داد: هم اکنون  فعالیت دانشجویان در انتخابات ریاست جمهوری در قالب مجموعه های مجازی، تشکل‌های دانشجویی و برگزاری وبینارها در حال انجام است. هم دانشگاه‌ها و هم تشکل های دانشجویی برای نقش آفرینی در انتخابات ریاست جمهوری حضور موثری خواهند داشت. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری درباره درست یا غلط بودن فعالیت های دانشجویی و حمایت از جریان یا کاندیدای خاصی در انتخابات توضیح داد: هم تشکل ها و هم دانشجویان فعال در عرصه انتخابات به سمت و سوی یک حزب و جناح گرایش دارند که در این حد نگران کننده نیست اما استفاده از ابزار و امکاناتی متعلق به دانشگاه برای افراد، کاندیداهای مشخص و جریان های مختلف محدودیت دارد. 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار