کد خبر: ۵۲۳۹۱۲
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲

وزیر امورخارجه کشورمان شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را نماد مقاومت برای ایران و عراق دانست.

به گزارش شفاف، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز (دوشنبه) در بدو ورود به عراق در محل شهادت شهیدان ابومهدی المهندس و سردار سلیمانی حضور یافته و به مقام سرداران مقاومت ادای احترام کرد.

وی در بدو  ورود خود به بغداد گفت: کشور عراق یکی از مهمترین کشور‌های همسایه ما است؛ روابط بسیار نزدیکی با این کشور داریم.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: مردم عراق و ایران در برابر دشمنان مشترک از صدام گرفته تا داعش مبارزه کردند و پیروز شدند. همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مشترکی داریم و شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نماد مقاومت برای این دو کشور هستند.

ظریف تأکید کرد: برای یک سفر نسبتا طولانی در بغداد هستم، علاوه بر مقامات عراق با احزاب عراق هم دیدار خواهم داشت. فردا به اقلیم کردستان سفر خواهم کرد و با برادران اقلیم دیدار خواهم داشت.

وی با تأکید بر اینکه امیدوارم گسترش روابط ایران و عراق به صلح و امنیت پایدار منطقه کمک کند، گفت: ایران و عراق همکاری‌های در حوزه راه آهن و استفاده از منابع مشترک دارند. در حوزه همکاری‌های اقتصادی، بانکی، مالی و مسائل منطقه‌ای، عراق نقش مهمی در منطقه داشته است و ما مایل هستیم هر روز این نقش گسترده‌تر شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: